Clásica Ciclista San Sebastian se jede v Baskicku, měří 231 kilometrů a je i po rozšíření kalendáře WT jedinou jednorázovkou na španělském území v jeho programu.
San Sebastian je centrem baskické provincie Gipuzkoa, a dobré vzpomínky na něj má Roman Kreuziger, protože se dvakrát postavil na stupně vítězů. V roce 2009 sice prohrál závěrečný souboj o prvenství se Španělem Carlosem Barredem, ten byl ale později zbaven vítězství kvůli dopingu. Roman Kreuziger je tak oficiálně vítězem baskické klasiky, navíc v roce 2013 dojel třetí. Prvenství by měl obhajovat Bauke Mollema, který loni dokončil TdF celkově na 11. příčce a už o týden později vyhrál v San Sebastianu.
Klasika San Sebastian není žádná rovina, přibližně 8 km před závěrečným sešupem do cílového města čeká cyklisty poslední stoupání, přibližně 2500 metrů s maximem až 22 procent. A právě tam a ve sjezdu by se mělo rozhodovat, v posledních šesti letech vždy dojel do cíle osamocený vítěz, před Bauke Mollemou to byli Adam Yates, Alejandro Valverde, Tony Gallopin, Luis Leon Sanchez a Philippe Gilbert. Letošní startovní listina bude nepochybně opět plná velkých jmen, na startu by se měli objevit např. Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Bauke Mollema, Greg van Avermaet, Rigoberto Uran, Tom Dumoulin, Philippe Gilbert, Michal Kwiatkowski.
Cyklistika
Poslední monument roku poprvé od startu do cíle
07/10/2021 AT 21:30
Prvním vítězem závodu se stal v roce 1981 domácí Marino Lejaretta, na listině vítězů jsou i Miguel Indurain, Gianni Bugno, Claudio Chiappucci, Laurent Jalabert, Paolo Bettini.
Klasikou San Sebastian provede diváky Eurosportu Martin Hačecký v sobotu 29. července od 15:30 na programu E1. Eurosport zároveň od soboty vysílá další etapový závod nejvyšší kategorie UCI World Tour – Okolo Polska.
Cyklistický program Eurosportu po Tour de France do konce srpna:
Okolo Valonska
Clásica Ciclista San Sebastian
Prudential Ride London-Surray Classic
Okolo Polska
Okolo Utahu
ME
Eneco Tour
Arktický závod Norskem
Vuelta a España
Cyclassics Hamburg
Cyklistika
Hora Superga opět cílem nejstarší italské klasiky Milán – Turín
06/10/2021 AT 09:29
Cyklistika
Paříž – Roubaix 2021: Na startu poprvé i ženy
01/10/2021 AT 09:43