Eurosport

Chris Froome v barvách týmu Ineos na Tour de Yorkshire

Chris Froome v barvách týmu Ineos na Tour de Yorkshire

The 16/04/2019 at 13:27Updated The 05/05/2019 at 19:21

Od čtvrtka 2. května vysílá Eurosport čtyřdenní etapový závod Tour de Yorkshire, na kterém se představí mj. Chris Froome, Greg van Avermaet a Mark Cavendish.

Závod v hrabství Yorkshire nemá dlouhou tradici, poprvé se jel v roce 2015. Organizátoři tehdy vsadili na velkou popularitu cyklistiky ve Velké Británii poté, co v Leedsu o rok dříve startovala Tour de France. A sázka vyšla. Etapy v Yorkshiru mají skvělou atmosféru, letos se navíc v pelotonu objeví domácí ikona čtyřnásobný vítěz TdF Chris Froome, který bude hlavní osobností stáje Ineos (v průběhu závodu se očekávají ekologické protesty proti majiteli stáje Ineos).

V prvních třech ročnících se jely pouze tři etapy, už loni byl závod o jednu rozšířen a jede se od čtvrtka do neděle. Start je v Doncasteru, cíl po 4 etapách a více než 600 kilometrech v Leedsu. Na start se postaví mj. obhájce prvenství Greg van Avermaet a spurtér Mark Cavendish, který v Yorkshiru ještě žádnou etapu nevyhrál a dlouhodobě marně hledá svou ztracenou pohodu a formu.

Úvodní etapu Tour de Yorkshire vysílá Eurosport 2 ŽIVĚ ve čtvrtek 2. května od 17:30. Etapy v Yorkshiru komentuje Štěpán Straka. Eurosport 2 zároveň v pátek a v sobotu nabídne dvoudenní Tour de Yorkshire žen.