Okolo Maďarska se jede od soboty 29. srpna do středy 2. září. Prioritou Eurosportu bude od soboty 29. srpna vysílání Tour de France, etapy z Maďarska nabídne Eurosport svým divákům pouze ze záznamu. Úvodní etapu v sobotu od 19:00 na E1, druhou etapu v neděli od 22:00 na E1, další etapy v ranních hodinách vždy následující den po etapě (9:30). V pátek 4. září od 9:30 vysílá E1 hodinový souhrn celého závodu.
Maďarské etapy jezdí v posledních letech zástupci z České republiky i ze Slovenska, v minulém roce startovali nejen cyklisté Elkov-Kasper, ale také Sparta Praha a Dukla Banská Bystrica, předloni Pardus-Tufo Prostějov a Dukla Banská Bystrica.
Cyklisté Elkov-Kasper ovládli o víkendu český šampionát, Adam Ťoupalík se stal mistrem republiky, když ve spurtu porazil Zdeňka Štybara. A svou rostoucí formu potvrdil i na mistrovství Evropy, když v hromadném spurtu skončil na devátém místě. Adam Ťoupalík by se měl objevit v dresu Elkov-Kasper i na maďarských etapách, šestici stáje doplní Karel Hník, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle, Matěj Zahálka a Michal Schlegel.
Cyklistika
MS v silniční cyklistice od 19. do 26. září – kompletní program na E1
17/09/2021 AT 11:01
Sportovní ředitel Elkov-Kasper Vladimír Vávra: „Adam Ťoupalík a Michael Kukrle mají v nohách náročný program, ušetříme jim spoustu hodin v autě, letí z Paříže do Prahy, v pátek ráno vyrážejí do Maďarska. I vzhledem k těžkým závodům, které mají v posledních dnech za sebou, jsou naše cíle v Maďarsku spíše dílčí v jednotlivých etapách, ale uvidíme, jak se budou cítit. Uzávěrka je zítra do 16 hodin, takže ještě přesně nevíme, v jakých sestavách vyrazí konkurence.
Na Okolo Maďarska startuje pět stájí World Tour – Mitchelton-Scott, Israel Start-Up Nation, Trek-Segafredo, CCC a Jumbo-Visma. V itineráři je pět etap, úvodnímá asi 15 kilometrů před cílem kopec, který může být pro její závěr rozhodující, další tři jsou rovinaté. Celková klasifikace se pravděpodobně rozhodne v posledníetapě, v níž je 13 kilometrů dlouhé závěrečné stoupání s průměrem 5,5 procent.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21