Cyklista Quick-Step Floors je vážně zraněný, letos se tedy na start nepostaví (před týdnem byl v redakci Eurosportu spolukomentátorem monumentu Okolo Flander). Jediným českým cyklistou v pelotonu bude František Sísr v barvách polské stáje CCC Sprandi Polkowice.
Letos se jede 58. ročník, poprvé se cyklisté postavili na start Brabantského šípu v roce 1961, tehdy vyhrál domácí Pino Cerami. Nejčastějšími vítězi jsou Belgičané, do listiny vítězů se zapsal i největší z největších Eddy Merckx, dále Roger de Vlaeminck, Michel Pollentier, Freddy Maertens, Claude Criquelion, v novějších časech Johan Museeuw, Philippe Gilbert a Ben Hermans. Rekordmanem v počtu 4 vítězství je Belgičan Edwig van Hooydonck. V loňském roce vyhrál Sonny Colbrelli, který měl v kopci před cílem více sil než obhajující Petr Vakoč a v cílové rovince mu nedal šanci, český cyklista dojel druhý.
Závod měří 201 km, jede se v provinciích Vlámský Brabant a Valonský Brabant, start je v Leuvenu (česky Lovaň), cíl v Overijse. Trasa závodu je typicky klasikářská, na cyklisty čeká 27 tzv. hellingenů, přes některé pojedou vícekrát. Poslední stoupání je v závěrečném kilometru – 700 metrů dlouhý Schavei, kde předloni nezadržitelně nastoupil Petr Vakoč.
Cyklistika
Giro d´Italia Donne 2021
01/07/2021 AT 00:44
Ve startovní listině jsou sestavy sedmi stájí World Tour, nechybí obhájce Sonny Colbrelli, který povede tým Bahrain Merida. Mezi jeho soupeři budou nedávný vítěz Strade Bianche a největší favorit Tiesj Benoot, dále Edvald Boasson Hagen, Bob Jungels, Daryl Impey, Dylan Theuns, Tim Wellens atd.
Přímý přenos vysílá E1 11. dubna od 15:30, komentuje Štěpán Straka.