V sobotu od 14:00 na E2 Omloop Het Nieuwsblad, v neděli od 14:45 na E2 Kuurne – Brusel – Kuurne.
76. ročník Omloop Het Nieuwsblad startuje v Gentu a po 200 kilometrech končí v Ninove. Trasa je podobná loňskému ročníku, nechybějí úseky na kostkách a tradiční krátká prudká stoupání včetně kombinace Geraardsbergen a Bosberg v závěru, poté již následuje asi 13 kilometrů dlouhý dojezd do Ninove.
Také 73. ročník Kuurne – Brusel – Kuurne má trasu podobnou loňskému ročníku, organizátoři se detailní podrobnosti rozhodli nezveřejnit z důvodu bezpečnostních a zdravotních opatření proti covidu-19. Chybět by neměl známý Oude Kwaremont. Po startu v Kuurne v provincii Západní Flandry se peloton vydává směrem k Bruselu, až do hlavního města Belgie ale nedorazí, obvykle se v Ninove otáčí do vlámských Arden.
Cyklistika
Okolo Baskicka: Roglič vs Pogačar
03/04/2021 AT 19:57
V předběžné startovní listině obou závodů nechybí silná sestava stáje Deceuninck Quick-Step se Zdeňkem Štybarem, který Omloop Het Nieuwsblad vyhrál v roce 2019. Dodnes máme v živé paměti, jak Zdeněk Štybar vyrazil vpřed z pětičlenné vedoucí skupiny asi 2,5 km před cílem a už ho nikdo nedostihl. Domácí Greg van Avermaet a Tim Wellens skončili za ním na druhém a třetím místě.
Na start obou závodů se postaví špičkoví klasikáři, mj. Greg van Avermaet, Oliver Naesen, Jasper Stuyven, Sonny Colbreli, Alexander Kristoff a Tiesj Benoot. Ozdobou Kuurne – Brusel – Kuurne bude Mathieu van der Poel.
Cyklistika
Ronde van Vlaanderen: Milovaný i nenáviděný závod
02/04/2021 AT 15:24
Cyklistika
Dubnový cyklistický silniční program Eurosportu
31/03/2021 AT 14:17