Abu Dhabi Tour má čtyři etapy, které jsou na profesionální poměry spíše krátké, nejdelší měří 150 kilometrů. Startuje se v městě Madinat Zayed a po 555 kilometrech závod končí právě v metropoli Abú Zabí. Královskou je třetí sobotní etapa, na jejímž konci čeká cyklisty stoupání na Jebel Hafeet do výšky 1025 m. n. m., délka stoupání je 11 kilometrů, převýšení 713 metrů a maximální stoupání 11 %.
Na start se postaví sestavy 11 týmů nejvyšší kategorie World Tour. V pelotonu bude český cyklista Jan Hirt v dresu CCC Sprandi Polkowice a trojice Slováků v dresu stáje Tinkoff – Erik Baška, Michael Kolář a Juraj Sagan. Na startu budou hvězdy současného pelotonu Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Greg van Avermaet. dále Mark Cavendish, Michael Matthews, André Greipel, Nicolas Roche, Michal Kwiatkowski. Loňským vítězem se stal Esteban Chaves, který rozhodl o svém úspěchu právě na Jebel Hafeet, kde za ním dojeli Fabio Aru (-12 s) a Wout Poels (-21 s). Takové bylo i celkové pořadí.
Abú Zabí znamená česky „Otec gazely“ a je největším ze sedmi zemí Spojených arabských emirátů. Leží na pobřeží Perského zálivu, na němž převládá poušť, a teploty i ve druhé polovině října mohou vystoupat přes 35 ° C. Stejnojmenné město Abú Zabí leží na ostrově a má asi 1,5 milionu obyvatel. Abú Zabí patří díky příjmům z ropy k nejmodernějším a nejbohatším světovým metropolím.
Cyklistika
Okolo Slovenska s širokou česko-slovenskou účastí
14/09/2021 AT 12:32
Abu Dhabi Tour vysílá Eurosport 1. Úvodní tři etapy od čtvrtka do soboty vždy od 14:00, závěrečná etapa je pouze ze záznamu (vzhledem k nedělnímu vysílání Bundesligy) od 20:15. Všechny etapy komentuje Petr Nejedlý.
Cyklistika
Okolo Slovenska: Topforex ATT Investments se poměří se světovými cyklisty
14/09/2021 AT 08:21
Cyklistika
Okolo Velké Británie
04/09/2021 AT 23:48