Komentátor Martin Hačecký:
„V Apeldoornu se v poslední dekádě dvakrát konalo mistrovství světa – v letech 2011 a 2018. A před osmi lety vybojovali čeští dráhaři dvě stříbrné medaile, kdyby se na tomto evropském šampionátu podařilo něco podobného, bylo by to parádní. Největší medailové šance dávám sprinterům v čele s Tomášem Bábkem.“
Ve startovní listině ME jsou velká jména světové cyklistiky, např. Elia Viviani, Edward Clancy, Kirsten Wildová a Jolien D´Hooreová. Na ME se představí také 13 českých reprezentantů. Česká nominace:
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice
09/11/2020 AT 19:41
Sprinterské disciplíny:
Muži:
Tomáš Bábek (keirin, týmový sprint, 1 km s pevným startem), Martin Čechman (keirin, týmový sprint, sprint), Pavel Kelemen (keirin, týmový sprint, sprint), Robin Wagner (1 km s pevným startem).
Ženy:
Veronika Jaborníková (sprint, keirin, 500 m s pevným startem), Sára Kaňkovská (sprint, keirin, 500 m s pevným startem).
Vytrvalostní disciplíny:
Muži:
Daniel Babor (madison, scratch, vylučovací závod), Jan Kraus (madison), Nicolas Pietrula (stíhací závod, omnium, bodovací závod).
Ženy:
Lucie Hochmann (madison, vylučovací závod), Kateřina Kohoutková (madison), Jarmila Machačová (bodovací závod, scratch), Petra Ševčíková (omnium).
Ve výběru české reprezentace chybí Petr Kelemen, který se zranil ve Vídni v posledním testu před odletem na šampionát, má otřes mozku a zlomenou klíční kost.
Cycling - Track
MS v dráhové cyklistice
25/02/2020 AT 14:32
Cycling - Track
Six Day Series startuje v Londýně: Babor, Lichnovský, Ševčíková a Medveďová
22/10/2018 AT 12:02