V Manchesteru se představí přední světoví dráhaři včetně olympijských vítězů, pro české fanoušky je ovšem nejatraktivnější start Tomáše Bábka. Nový král české cyklistiky nakrátko opustil své reprezentační kolegy a přiletěl do Prahy z Manchesteru na slavnostní vyhlášení (na rozdíl od hvězd silniční cyklistiky včetně Zdeňka Štybara), dnes se do Anglie okamžitě vrací.
Tomáš Bábek nám včera před vyhlášením potvrdil, že bude startovat v keirinu, který se jede v neděli. Ve své vítězství v anketě věřil tak napůl, v hlavě myšlenka, že by to tentokrát mohlo vyjít, nepochybně byla.
„Jistě, že mi v hlavě vrtá myšlenka, že bych letos mohl vyhrát, přestože Jarda Kulhavý má také další medaili a obdivuhodně stabilní formu dlouhé roky.“
Cycling - Track
MS v dráhové cyklistice od středy na Eurosportu
18/10/2021 AT 19:33
Na letošním MS v Hongkongu vybojoval Tomáš Bábek dvě medaile, ale… „Nakonec jsem na MS nebyl s bronzem v keirinu úplně spokojený, také v kilometru jsem chtěl výše, na zlato, nevyšlo to.“
Tomáš Bábek má letos za sebou i dráhařské bitvy v dalekém Japonsku. „Čtyři měsíce závodění v Japonsku, byl to vždycky můj sen po vzoru Pavla Buráně, bral jsem to jako velkou výzvu, kvůli které jsem dokonce musel odložit svatbu, naštěstí snoubenka to bere dobře.“ Tomáš Bábek si musel pozvánku na populární japonské závody vysloužit medailovými úspěchy v keirinu na světové scéně a šel ve stopách nejen Pavla Buráně, ale také francouzského mnohonásobného mistra světa Françoise Pervise, o jehož japonském tažení kdysi připravil Eurosport zajímavý dokument. Právě zlatý Pervis byl jediným přemožitelem Tomáše Bábka na letošním MS na kilometru s pevným startem.
Eurosport vysílá přenosy ze světového poháru v Manchesteru od pátku do neděle střídavě na obou programech E1 a E2. Komentují Štěpán Straka a Martin Hačecký.
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice od 5. do 9. října
04/10/2021 AT 14:13
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice
09/11/2020 AT 19:41