Komentátor Martin Hačecký očekává mimořádný šampionát: „Mistrovstvím světa končí dvouletá olympijská kvalifikace, takže v Berlíně bude téměř jistě pokračovat série průlomů zdánlivě nepokořitelných hranic světových rekordů a průměrných rychlostí hromadných závodů. Dráhaře čeká nejrychlejší světový šampionát historie a mezi kandidáty na jeden z 20 titulů mistrů světa jsou i čeští sprinteři.“
Nominace České republiky
Sprinterské disciplíny:
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice
09/11/2020 AT 19:41
Tomáš Bábek (keirin, 1 km s pevným startem), Pavel Kelemen (sprint), Martin Čechman (sprint), Robin Wagner nebo Jiří Janošek (1 km s pevným startem).
Vytrvalostní disciplíny:
Daniel Babor (scratch), Nicolas Pietrula (bodovací závod, stíhací závod – první náhradník), Jarmila Machačová (bodovací závod), Kateřina Kohoutková (scratch).
Nejúspěšnějšími zeměmi loňského šampionátu v Polsku byly Nizozemsko a Austrálie se šesti zlatými medailemi. Česká výprava se před rokem vracela z Pruszkowa bez medaile, výsledky do elitní desítky zaznamenali pouze Tomáš Bábek a Robin Wagner.
MS v dráhové cyklistice se koná ve známé berlínské hale Velodrom, kde se jezdí i šestidenní závody. Na start se postaví téměř 400 dráhařů ze 46 zemí. Na šampionátu se představí mj. Elia Viviani, Roger Kluge, Filippo Ganna, Matthijs Büchli, Edward Clancy, Ethan Hayter, Jan-Willem van Schip, Kirsten Wildová, Jolien D´Hooreová, Lisa Brennauerová, Amy Pietersová, Letizia Paternosterová.
Cycling - Track
Startuje dráhové ME, Petr Kelemen je zraněný
16/10/2019 AT 14:24
Cycling - Track
Six Day Series startuje v Londýně: Babor, Lichnovský, Ševčíková a Medveďová
22/10/2018 AT 12:02