Olympijské hry v Riu de Janeiru ukončily čtyřletý cyklus opakovaného vylepšování světových rekordů napříč dráhovými disciplínami. Některé z největších hvězd nejstarší formy cyklistického sportu se před dalšími čtyřmi lety potřebují nadechnout, jiné ikony dráhových závodů kariéru ukončily. Fakt, že se na letošním mistrovství světa dráhařů v Hong Kongu představí méně medailistů z poslední olympiády nebo světových šampionátů, však význam duhovému trikotu neupře. Navíc, dveře pro zisk nejcennějšího trička dráhového sportu se otevírají novým tvářím včetně českých.
Na mistrovství světa dráhařů, které ve své 124leté historii teprve podruhé hostí asijský kontinent (v roce 1990 se konalo v Japonsku), se představí celkem 370 sportovců z 42 zemí a o trikoty mistrů světa se ve většině z celkem 20 různých disciplín poperou i česká a slovenská reprezentace.
Největší medailové ambice mají čeští sprinteři z brněnské Dukly. Do osmimilionové asijské kosmopole přicestovali také evropští šampioni v keirinu Pavel Kelemen a Tomáš Bábek, kteří se pokusí prosadit i v individuálním sprintu. Po několikaleté odmlce postaví česká reprezentace i týmový sprint, trio doplňuje talentovaný mladík David Sojka.
Cycling - Track
MS v dráhové cyklistice od středy na Eurosportu
18/10/2021 AT 19:33
Vytrvalci Dukly Praha sází na kartu zkušenosti a do Hong Kongu vysílají letos výjimečně dobře připravenou ex-mistryni světa v bodovačce Jarmilu Machačovou, která se kromě své parádní disciplíny (individuální bodovačky, v níž letos vyhrála celkové hodnocení světového poháru) postaví spolu s Lucií Hochmann i do madisonu. Bodovací závod dvojic si v ženském podání odbude na mistrovství světa premiéru a nastoluje tak dokonalou genderovou paritu na nejvýznamnějším dráhovém podniku v roce. Mezi muži už se však titul mistrů světa v divácky nejatraktivnější vytrvalostní disciplíně, v níž Česká republika získala dvě stříbrné a dvě bronzové medaile, bude rozdělovat po třiadvacáté a zlato se v ní pokusí na závěr kariéry vybojovat Martin Bláha, který do madisonu vstoupí s Jirkou Hochmannem.
Rozsáhlý pětidenní program vysílání mistrovství světa dráhařů zahajujeme ve středu 12. dubna ve 13:00. MS komentují Štěpán Straka a Martin Hačecký.
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice od 5. do 9. října
04/10/2021 AT 14:13
Cycling - Track
ME v dráhové cyklistice
09/11/2020 AT 19:41