Do Utahu se biatlonisté přesunou z kanadského Canmore, kde opět zazářila Markéta Davidová. Vytrvalostní závod dokončila na stříbrné pozici, celkově stála v této sezoně již počtvrté na stupních vítězů a potřetí v posledních čtyřech závodech. A to se jednalo o její první start ve SP v Severní Americe, v němž premiérově odstřílela čtyřpoložkový závod bez chyb. Navíc v příštím závodě zažije svůj první start v dresu vedoucí závodnice, ve SP totiž vede pořadí ve vytrvalostních závodech o 16 bodů před druhou Lisou Vittozziovou. Na své životní maximum ve SP dosáhl v Canmore Tomáš Krupčík, který skončil ve zkráceném vytrvalostním závodě na 12. místě.
V Soldier Hollow jsou v programu sprinty, stíhací závody, smíšená štafeta a smíšený závod dvojic.
Již delší dobu jsme nemohli za komentátorským mikrofonem slyšet Barboru Tomešovou. Pracovních povinností je tolik, že bývalé české biatlonové reprezentantce nezbývá čas pravidelně dojíždět do pražského studia Eurosportu, navíc ji minulý týden zastavila nemoc a poté zrušení závodů. Tentokrát… konečně. Barbora Tomešová přiblíží společně s tradičním biatlonovým komentátorem Bélou En divákům Eurosportu závody v USA. Slíbené jsou čtvrteční a nedělní přenosy.„Už jsem byla v roli závodní, komentátorské, trenérské, poznala jsem i zázemí pořádání závodů,“ vypočítává Barbora své role ve světě biatlonu.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
V průběhu přenosu se můžete Báry Tomešové zeptat na téměř cokoli, stačí napsat dotaz na adresu studio1@eurosport.CZ. Např. co Jizerská padesátka, zda dále lyžuje společně se svou fenkou anglického kokra nebo zda má ještě v oblibě rybí salát s majonézou. Nebo, co by poradila jako bývalá biatlonistka a trenérka Markétě Davidové. Na Barboru Tomešovou se v redakci těšíme a doufáme, že ona po čase potěší svou náladou a postřehy diváky Eurosportu.
Předběžné vysílání Eurosportu ze Salt Lake City:
14. února
E1 19:00 ŽIVĚ sprint ženy (komentuje Béla En a Barbora Tomešová)
15. února
E1 19:00 ŽIVĚ sprint muži (komentuje Béla En)
16. února
E1 17:45 ŽIVĚ stíhací závod ženy (komentuje Béla En)
E1 21:45 ŽIVĚ stíhací závod muži (komentuje Béla En)
17. února
E1 18:00 ŽIVĚ smíšený závod dvojic (komentují Béla En a Barbora Tomešová)
E1 21:45 ŽIVĚ smíšená štafeta (komentují Béla En a Barbora Tomešová)
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41