Závod se jede na fotbalovém stadionu Veltins Arena, kde hraje své bundesligové zápasy Schalke 04. A nejen během fotbalových zápasů bývá ve Veltins Areně báječná atmosféra, také ke konci letošního roku se na biatlonovou exhibici očekává až 50 tisíc diváků! Na start se postaví reprezentační dvojice – vždy jedna žena a jeden muž. Zatímco loni reprezentovali Českou republiku Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec, letos se na start poprvé postaví dvojice Veronika Vítková – Michal Krčmář. Exhibice není součástí Světového poháru v biatlonu.
Ozdobou letošního ročníku bude bělorusko–norská manželská dvojice Darja Domračevová a Ole Einar Bjørndalen. Oba na konci sezony 2017/18 ukončili kariéru, ve Veltins Aréně se možná naposledy představí divákům. Startovní listina je plná dalších biatlonových hvězd. V domácích německých barvách se představí dvě dvojice – Denise Herrmannová a Simon Schempp a Vanessa Hinzová a Erik Lesser, k favoritům patří italský pár Dorothea Wiererová a Lukas Hofer.
V historii jsou nejúspěšnější norští reprezentanti, kteří vyhráli čtyřikrát, ve všech čtyřech případech u toho byl Ole Einar Bjørndalen. V rozmezí let 2003 až 2006 vyhrál Bjørndalen čtyři ročníky za sebou a vždy s jinou partnerkou. Mezi vítěze se již zapsali i Martin Fourcade, Laura Dahlmeierová či Kaisa Mäkäräinenová. Čeští reprezentanti ještě nikdy nevyhráli, nejblíže byli druzí Gabriela Koukalová s Ondřejem Moravcem a loni Eva Puskarčíková také s Ondřejem Moravcem.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Přímý přenos začíná 29. prosince v 18:15 na E1, komentuje Michal Šíma.
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41