Na start World Team Challenge se opět postaví reprezentační dvojice – vždy jedna žena a jeden muž. Českou republiku budou reprezentovat Markéta Davidová a Michal Krčmář. Zatímco pro Markétu Davidovou je to ve Veltins Aréně premiéra, Michal Krčmář startoval již loni po boku Veroniky Vítkové.
Závod se jede na fotbalovém stadionu Veltins Arena, kde hraje své bundesligové zápasy Schalke 04. Očekává se opět báječná atmosféra podobná fotbalovým zápasům ve Veltins Areně, biatlonovou exhibici by mohlo navštívit až 50 tisíc diváků.
Ozdobou loňského ročníku byla bělorusko–norská manželská dvojice Darja Domračevová a Ole Einar Bjørndalen, kteří již předtím ukončili kariéru. Letos zažije Veltins Arena další podobný neobvyklý start – diváci uvidí dvojnásobnou olympijskou vítězku Lauru Dahlmeierovou, která se v květnu nečekaně rozhodla ukončit svojí profesionální kariéru. Jejím partnerem měl být Erik Lesser, po jeho onemocnění jím bude Philipp Nawrath.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Druhou domácí německou dvojici tvoří Denise Herrmannová a Benedikt Doll, startovní listina je ale plná dalších biatlonových hvězd, k favoritům patří také loňští vítězové italský pár Dorothea Wiererová a Lukas Hofer.
V historii jsou nejúspěšnější norští a ruští reprezentanti, kteří vyhráli čtyřikrát. U všech čtyřech norských vítězstvích byl Ole Einar Bjørndalen. V rozmezí let 2003 až 2006 vyhrál Bjørndalen čtyři ročníky za sebou a vždy s jinou partnerkou.
Přímý přenos začíná 28. prosince v 18:10 na E1, komentuje biatlonový komentátor Michal Šíma.
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41