V norském Holmenkollenu se Anastasia Kuzminová probojovala na vedoucí příčku SP a v ruském Ťumeni pojede doma, v sibiřském středisku zimních sportů se totiž narodila. Na Slovensku panovalo z jejího norského výkonu nadšení, biatlonový server https://biatlon-info.sk psal:
„Kuzminová už vo svojom prvom štarte predviedla neuveriteľné bežecké divadlo. Ostatné biatlonistky jej doslova robili len kulisy. Ani jedno trestné kolo ju nepripravilo o víťazstvo, ktoré vybojovala absolútne suverénne. Tiež jej druhé vystúpenie sa jej podarilo po bežeckej stránke, síce záver sezóny sa podpísal aj na Nasti. Kde však trošku poľavila bola strelnica. Kuzminová nám tak pripomenula Lahti, kde jej to vôbec nestrieľalo. Našťastie sa dokázala včas spamätať a celkovo svojej fínskej súperke ušla o neuveriteľných 41 bodov.“
Pro českou reprezentaci sezona skončila, poslední závody v Rusku bojkotuje ze známých dopingových důvodů. Přes českou neúčast se ovšem bude na co dívat. Rozhodnuto totiž není nejen mezi ženami, ale ani mezi muži. Martin Fourcade od roku 2012 vyhrál celkové pořadí SP šestkrát v řadě a v Rusku bude bojovat o sedmé vítězství, žádný biatlonista v historii to dosud nedokázal, na šesti prvenstvích skončil i Ole Einar Bjørndalen. Letos však Fourcade našel velkého soupeře, který ohrožuje jeho prvenství až do posledního kola – Johannes Thingnes Bø.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Vysílání Eurosportu:
22. března
E1 14:30 ŽIVĚ, sprint, muži, komentují Michal Šíma a Barbora Tomešová
23. března
E2 14:30 ŽIVĚ, sprint, ženy, komentují Michal Šíma a Barbora Tomešová
24. března
E1 13:00 ŽIVĚ, stíhací závod, muži, komentuje Béla En
E1 14:45 ŽIVĚ, stíhací závod, ženy, komentuje Béla En
25. března
E2 13:45 ŽIVĚ, závod s hromadným startem, muži, komentuje Michal Šíma
E1 18:15 záznam, závod s hromadným startem, ženy, komentuje Michal Šíma
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41