Informace o přípravě české reprezentace od Tomáše Hermanna, koordinátora komunikaceČeského svazu biatlonu:
Pouhé dva stupně pod polární kruhem (66° 33´) leží finský region Sotkamo a jeho součást Vuokatti. Ve známém středisku zimních sportů v současnosti trénuje i česká reprezentace. Pod vedení trenérů Michaela Málka, Zdeňka Vítka a jejich asistentů se mezi jezery Nuasjearvi a Iso Sapsojearvi připravuje na „prvním sněhu“ šest mužů a čtyři ženy. Celou partu ještě doplňuje masérka Petra Sedláčková.
„K dispozici máme 3,5 kilometru dlouhý okruh, nebo trénujeme v místním lyžařském tunelu,“ hlásí z dalekého severu Michael Málek. Po mírném oteplení koncem minulého týdne se ve Vuokatti opět ochladilo a teploty se po celý den pohybují pod bodem mrazu.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Tradičním průvodcem skandinávských soustředění na prvním sněhu jsou dlouhé mrazivé noci a krátké smutné dny... „Myslím, že všichni sportovci už vědí, co je na severu Evropy čeká. Vždyť všichni jezdí do Finska nebo Švédska už od dorosteneckých let. A na ponuré podmínky tohoto ročního období jsou připraveni,“ říká Michael Málek a Zdeněk Vítek jej doplňuje: „A navíc mají jistotu, že se po deseti, jedenácti dnech vrátí alespoň na chvíli k nám domů.“
Příprava na dobře osvětlených tratích a střelnici zatím probíhá podle plánu. „Na pořadu jsou tréninky se zaměřením na objem naběhaných kilometrů, sílu, a také na střelba na sněhu, která má svoje specifika. A za umělého osvětlení zvlášť,“ podotýká kouč žen Zdeněk Vítek. Přestože občas některá z ran mine černý terč, podstatné je, že Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková i Veronika Vítková jsou podle slov svého trenéra zdravé.
To o svém týmu mužů nemůže stoprocentně říci Michael Málek. „Adam Václavík měl při tréninku těžký pád. Vykloubil si prsteníček na levé ruce a běhá tak pouze s jednou holí. Naštěstí manipulaci se zbraní zvládne,“ upřesňuje trenér Málek. Ostatní členové týmu Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr zvládají bez problémů drsné severské podmínky i všechny tréninkové dávky, včetně jízdy se závažím, které jim obepínají kotníky i zápěstí.
Schází vám mezi uvedenými jméno Gabriely Soukalové – Koukalové? Vítězka celkové klasifikace Světového poháru v biatlonu 2015/2016 dala přednost přípravě na ledovci Dachstein v Rakousku. K reprezentačnímu týmu se připojí během druhého tréninkového kempu ve Finsku v polovině listopadu.
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41