V programu Oberhofu jsou sprinty, štafety a závody s hromadným startem. Vše ŽIVĚ na Eurosportu.
Závody v Oberhofu odstartují ve čtvrtek 9. ledna zatím nejúspěšnější českou disciplínou v sezoně – sprintem žen. Markéta Davidová stála dvakrát na stupních vítězů, v obou případech obsadila bronzovou příčku. Nejlepší česká reprezentantka je v celkovém pořadí disciplíny na čtvrtém místě.
Markétu Davidovou jsme mohli na Eurosportu vidět i na exhibici reprezentačních dvojic na stadionu Schalke. Premiéra jí nevyšla, společně s Michalem Krčmářem skončili ve World Team Challenge až na osmém místě.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Pro webové stránky českého biatlonového svazu Markéta Davidová řekla: „Premiéru na Schalke jsem si užila, byl to docela hukot. Jen kdyby tam nebyly ty stojky. Šla jsem do závodu s tím, že musím střílet rychleji, protože s pomalou střelbou tu uspět nemůžete. Zkusila jsem to, ležky vyšly, ale stojky v takovém tempu bohužel ještě nezvládám. Musíme počkat. Na trati jsem si to moc užívala, lyže mi jely skvěle. Jen mě mrzí, že jsem to poslední střelbou tak zazdila Bimbasovi. Atmosféra na fotbalovém stadionu je mazec. Závod byl tak rychlý, že jsem sotva vnímala sebe, ale jak jel Bimbas poslední kolo, tak jsem atmosféru dokázala nasát trochu víc. Je to skvělý zážitek.“
Pozitivních zpráv z předcházejících závodů SP je pro českou reprezentaci více, vyniká mezi nimi páté místo českých mužů ve složení Šlesingr, Krčmář, Václavík a Štvrtecký ve štafetě. Adama Václavíka ale v Oberhofu neuvidíme, naopak nebudou chybět zkušení Ondřej Moravec a Michal Šlesingr, v sestavě zůstávají i Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký. Navíc by se měl poprvé v sezoně ukázat ve světovém poháru Tomáš Krupčík. Trenér Vítek k jeho startu říká: „Křupas si za loňský ročník zasloužil jet světový pohár od začátku, kvůli nemoci to ale nebylo možné. Čekali jsme, jak se rozjede na IBU Cupu. Začátek nebyl podle našich představ, ke konci trimestru už to bylo lepší“.
Dosud není jasné, kdy se do kolotoče SP vrátí Veronika Vítková, v Oberhofu by měly startovat Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jessica Jislová, taková by měla být i sestava štafety. Trenéři zvažovali i náhradnici. A stalo se – je jí úřadující dvojnásobná dorostenecká vicemistryně světa Tereza Voborníková, která si poprvé užije závod světového poháru.
Králem biatlonových tratí je zatím Nor Johannes Thingnes Bø, ze sedmi závodů vyhrál pět a vede s přehledem celkové pořadí. Vedle norské reprezentace jsou další dominantní silou Francouzi, čtyři z nich se umístili v předcházejících závodech na prvním nebo druhém místě. Také mezi ženami vládne Norka – Tiril Eckhoffová vyhrála čtyřikrát za sebou. Přesto v celkové klasifikaci SP ztrácí na druhém místě 17 bodů na vedoucí Italku Dorotheu Wiererovou.
Eurosport nabízí své rozsáhlé biatlonové vysílání i na internetovém přehrávači Eurosport Player, na všech platformách, kdykoli a kdekoli, živě, nebo na vyžádání.
Vysílání Eurosportu ze SP v biatlonu v Oberhofu:
9. ledna
E1 14:20 ŽIVĚ sprint žen (komentuje Michal Šíma)
10. ledna
E1 14:20 ŽIVĚ sprint mužů (komentuje Michal Šíma)
11. ledna
E2 11:40 ŽIVĚ štafeta žen (komentuje Béla En)
E1 14:30 ŽIVĚ štafeta mužů (komentuje Béla En)
12. ledna
E1 12:30 ŽIVĚ závod s hromadným startem žen (komentuje Michal Šíma)
E1 14:30 ŽIVĚ závod s hromadným startem mužů (komentuje Michal Šíma)
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
World Team Challenge: na startu Markéta Davidová a Michal Krčmář
26/12/2019 AT 18:55