Za SP v Pchjongčchangu se ohlíží a na SP v Kontiolahti zve diváky komentátor Béla En.
Do konce Světového poháru v biatlonu však tentokrát po MS zbývala ještě tři kola, takže byla stále ve hře pořádná porce bodů, a hlavně největší hvězdy sezóny si horší výsledky nemohly příliš dovolit. Navíc se jelo v Pchjongčchangu – dějišti olympijských her 2018, kde chtějí uspět všichni! Nebylo tedy divu, že se do toho Martin s Laurou patřičně obuli a cestou za křišťálovými globy pokosili pár rekordů. S výjimkou mužského sprintu stáli na nejvyšším stupínku v každém závodě, Martin si pojistit šestý titul a vyrovnal Björndalenovo maximum 12 výher v sezóně.
Češi jim to tentokrát zrovna nekomplikovali. V týdnu na tratích dospávali po nepodařeném experimentu s pozdním příjezdem do Koreje. Ondřej Moravec navíc nepřijel vůbec, protože se vydal zacinkat stříbrnou medailí z MS do IBU Cupu. Nutno dodat, že jako správný medailista béčkařský individuál vyhrál a potvrdil svoje kvality. Zatímco si to rozdával s Loginovem ve stíhačce, v níž nakonec skončil za Rusem druhý, v Asii české ženy vyrazily do štafety s jednou z nejslabších sestav posledních let. A ono z toho bylo nakonec jediné pódium roku! Holky bojovaly jak o život a Lucie Charvátová šla na obligátní trestné kolo alespoň s vědomím, že střelba byla přece jenom o něco lepší než minule. Protože „kolovou” s ní navíc rozehrály i Norka Eckhoffová a Němka Hermannová, zůstaly Češky kupodivu stále v kontaktu s medailemi. Kdoví, jestli by se jich dočkaly, kdyby bývala startovala Dahlmeierová. Pravděpodobně by ani na souboj s výborně jedoucí Francií nedošlo. Jenže Laura odpočívala a Hildebrandová rychlé Aymonierové ujet nemohla. Závěrečná palba o zlato pak vyústila ve dvě trestná kola Francouzky, což Češkám otevřelo cestu dokonce ke stříbru. Svatá Gabriela jela nadpozemsky, ale nakonec na pásce přece jen podlehla Olsbuové. Kdo by ale čekal, že tohle kvarteto dojede třetí?!
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Stupně vítězů ženské štafety bylo to nejzajímavější, co poslední biatlonový víkend českému divákovi nabídl. Mě osobně zaujal i výkon Tomáše Krupčíka ve sprintu a Jardy Soukupa ve štafetě. Avšak ve srovnání s tím, na co česká reprezentace dlouhodobě má, to byla slabota. Dozvuky mistrovství světa? Únava? Těžko říct. Ale věřím, že v Kontiolahti bude lépe. Myslím, že všichni už se tam těší. Už jenom proto, že nemusejí do Skandinávie přes Ťumeň.
Program Eurosportu ze SP v Kontiolahti:
pátek 10. března
E1 LIVE 14:15 – sprint, muži, komentují Michal Šíma a Bára Tomešová
E1 LIVE 17:30 – sprint, ženy, komentují Béla En a Bára Tomešová
sobota 11. března
E1 LIVE 12:00 – stíhací závod, muži, komentuje Béla En
E1 LIVE 14:45 – stíhací závod, ženy, komentuje Béla En
neděle 12. března
E1 LIVE 13:30 – smíšený závod dvojic, komentuje Béla En
E1 záznam 18:15 – smíšená štafeta, komentuje Béla En
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41