Podle informace z facebookového profilu Českého svazu biatlonu byla cesta reprezentace do dějiště třetího kola SP dlouhá a dobrodružná: „Trošku úmorný dvanáctihodinový přejezdopřelet do Le Grand Bornand je za námi. Padl na něj celý včerejšek. Obzvláště zakončení bylo věru dobrodružné – kvůli hlubokému sněhu jsme museli na posledních pár kilometrů přesednout do menšího autobusu, ale řidič, dle všeho syn Ariho Vatanena a Luise de Funèse, to poslal na sněhem zasypaný kopec bez jakéhokoliv respektu, takže hlásíme dojezd v pořádku.“
Šestá příčka čtveřice Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková je zatím nejlepším českým výsledkem v prvním dvou kolech biatlonového SP v Östersundu a Hochfilzenu. Příjemným překvapením byl výkon teprve 20leté Markéty Davidové, která vylepšila průběžné 11. místo na předávce na 7., navíc z české štafety nejlépe střílela a měla druhý nejlepší čas po Veronice Vítkové. Pod velkým tlakem a očekáváním návratu do závodů je nejlepší česká biatlonistka posledních let Gabriela Koukalová, slova prezidenta Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy v jejím případě nejsou optimistická: „V tuto chvíli je pravděpodobnost startu Gábiny na olympijských hrách mezi 30 až 50 procenty.“ Jiří Hamza uvedl pro webové stránky svazu: „Pokud zazní ´ano´ určitě se nám všem uleví, pokud bude její účast pod olympijskými kruhy vyloučená, tak Gábina předčasně ukončí sezónu.“ S jistotou tak lze říci, že v Annecy česká jednička nenastoupí.
Naopak radost opět vládla na Slovensku. Po oslnivém a rekordním výkonu ve smíšené štafetě v Östersundu, v níž skončila slovenská čtveřice s historicky nejnižší ztrátou na vítěze, se v Hochfilzenu prosadila Anastasia Kuzminová i v individuálních kláních, nejprve druhým místem ve sprintu a o den později dokonce vítězstvím ve stíhacím závodě. V olympijských sezonách se Kuzminové tradičně daří, ze svých osmi vítězných závodů ve SP, v nich dosáhla na šest. Na závěrečné střelbě se dlouho soustředila na čtvrtý a pátý výstřel: „Ospravedlňujem sa fanúšikom, že som seba aj ich takto vynervovala. Pri štvrtej aj piatej rane som sa už dusila. Opakovala som si ´Nasťa, pokoj, radšej kvalitne dopracovaný výstrel, ako trestné kolo, ktoré by ma pripravilo o víťazstvo.´ Usilovala som sa neprepísknuť to, aby som nestuhla zo stresu“, řekla pro agenturu SITA.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Pro český biatlon ovšem přišla jedna opravdu pozitivní zpráva: Světový pohár se v příští sezoně opět pojede ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě, pravděpodobně v předvánočním čase 17.–22. prosince (datum bude po jednání upřesněno). Rozjezd SP se odehraje nezvykle v Pokljuce, poté se pojede druhé kolo v Hochfilzenu a třetí v NMnM.
Pořadí SP mužů:
1. Martin Fourcade (Francie) 264 bodů
2. Johannes Thingnes Boe (Norsko) 238
3. Jakov Fak (Slovinsko) 216
(38.) Ondřej Moravec (ČR) 37
Pořadí SP žen:
1. Kaisa Mäkäräinenová (Finsko) 196 bodů
2. Marte Oslbuová (Norsko) 183
3. Synnoeve Solemdalová (Norsko) 179
(10.) Anastasia Kuzminová (Slovensko) 145
(11.) Veronika Vítková (ČR) 136
Vysílání Eurosportu ze SP v biatlonu v Annecy:
14. prosince
E1 14:00 ŽIVĚ sprint žen (komentují Michal Šíma a Pavel Levora)
15. prosince
E1 13:45 ŽIVĚ sprint mužů (komentuje Michal Šíma)
16. prosince
E1 11:45 ŽIVĚ stíhací závod žen (komentuje Michal Šíma)
E1 14:45 ŽIVĚ stíhací závod mužů (komentuje Michal Šíma)
17. prosince
E1 11:45 ŽIVĚ závod s hromadným startem žen (komentuje Béla En)
E1 15:45 ZÁZNAM závod s hromadným startem mužů (komentuje Béla En)
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41