Trenér českých žen Egil Gjelland naplánoval překvapivý experiment v pořadí závodnic – na prvním úseku startovala Lucie Charvátová, po ní vyrazila na trať Veronika Vítková, a to nejlepší přišlo ve druhé polovině závodu, třetí Markéta Davidová a finišmanka Eva Puskarčíková, které v minulosti patřil spíše úvod. A bylo z toho třetí místo, největší týmový úspěch za poslední dva roky. V Ruhpoldingu jsou v programu další štafety, tedy další příležitost pro českou čtveřici.
Nejrychlejší a nejlepší byla Markéta Davidová, která posunula českou štafetu hodně vysoko. Pro svazové stránky www.biatlon.cz vyprávěla: „Každá štafeta je jiná, ani v těch předešlých jsem nestřílela špatně. Jsem ráda, že se mi to povedlo. Před štafetami bývám nervóznější než před individuálními závody. Snažila jsem se netaktizovat. Na rovince před střelnicí sice hodně foukalo a bylo výhodnější jet za někým, ale já jsem si říkala, že pojedu, jako bych jela sprint a nebudu se na nikoho ohlížet.“
Mezi muži nadále ve SP dominuje Johannes Thingnes Bø, který v Oberhofu vyhrál už sedmý z deseti závodů a jeho náskok před druhým Alexandrem Loginovem se zvýšil na propastných 130 bodů. Obhájce Martin Fourcade je třetí, nejlepší z českých biatlonistů Ondřej Moravec je na 17. místě. Celkové pořadí žen vede Dorothea Wiererová, na třetí místo klesla Paulína Fialková, pátá je Anastasia Kuzminová, nejlepší z českých reprezentantek Eva Puskarčíková je na 35. místě.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Z pražského studia Eurosportu budou závody tradičně komentovat Michal Šíma a Béla En.
Předběžné vysílání Eurosportu z Ruhpoldingu:
17. ledna
E2 11:15 ŽIVĚ sprint muži (komentuje Michal Šíma)
E1 14:30 ŽIVĚ sprint ženy (komentuje Michal Šíma)
18. ledna
E1 14:30 ŽIVĚ štafeta mužů (komentuje Michal Šíma)
19. ledna
E1 14:30 ŽIVĚ štafeta žen (komentuje Béla En)
20. ledna
E1 14:45 ŽIVĚ závod s hromadným startem ženy (komentuje Béla En)
E1 14:45 záznam závod s hromadným startem muži (komentuje Béla En)
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41