Eurosport

SP v biatlonu pokračuje v Rakousku

SP v biatlonu pokračuje v Rakousku

The 05/12/2017 at 14:43Updated The 05/12/2017 at 14:56

Nejlepší biatlonisty světa čeká od 8. do 10. prosince celkem šest závodů světového poháru v Hochfilzenu. Eurosport bude tradičně všechny závody vysílat ŽIVĚ na programu E1. Komentovat bude opět trojice Michal Šíma, Béla En a Barbora Tomešová.

Podle zprávy na facebookovém profilu Českého svazu biatlonu nebyla cesta našich reprezentantů do rakouského Hochfilzenu právě nejvydařenější: „Hlásíme se z Hochfilzenu. Včerejší přesun trochu divočina. Odjezd autobusem na letiště v pět ráno. JENŽE. Řidič nás neměl v cestovním příkazu, takže nás odmítl vzít, že pro nás jede druhý autobus. Nejel. Takže čekáme další tři čtvrtě hodiny, než nám organizátoři pošlou ten stejný autobus, který nám ujel. Letadlo stíháme tak tak. Pak celkem pohoda. Až na to, že nám do Mnichova nedorazila zavazadla. Takže hodinové nahlašování zatoulaných kufrů. Pak odjezd busem do Hochfilzenu, na dálnici začíná sněžit, posledních pár desítek kilometrů dojíždíme ve sněhové vánici. Pěkných třináct hodin na cestě.“

Česká reprezentace zažije pro druhý podnik světového poháru několik změn. Gabriela Koukalová na startu nejspíše nebude, v tomto směru změna není. Přesto, ženy odstartují v šesti, tj. v plném počtu. Vypadne Lea Johanidesová, do týmu se vracejí Markéta Davidová a Veronika Zvařičová. Oběma se vydařil start v úvodním kole IBU Cupu v norském Sjusjoenu, Veronika Zvařičová skončila čtvrtá pouze 15,8 s za vítěznou Němkou Herrmannovou a Markéta Davidová doběhla sedmá se ztrátou 36,1 s. Podle slov reprezentačního trenéra Ondřeje Rybáře zatím není určena sestava ženské štafety, šanci na zařazení mají i obě biatlonistky, které nestartovaly v Östersundu. Mimochodem, Veronika Zvařičová, která naposledy startovala ve SP v lednu 2013, má motivaci navíc – v den sprintu v Hochfilzenu 8. prosince oslaví 29. narozeniny. Mužskou část reprezentace doplní v Hochfilzenu Adam Václavík, naopak trápící se Jaroslav Soukup pojede pouze IBU Cup, jehož druhé kolo proběhne ve stejném termínu v Lenzerheide.

Trenér Ondřej Rybář myslí před Hochfilzenem pozitivně, pro webové stránky svazu řekl:

„Za tři dny – úterý, středa, čtvrtek – toho příliš natrénovat nelze, s čím však lze pracovat, je hlava, tedy mentální příprava. Myslím, že důležitým faktorem bude jen samotná změna prostředí. Po dlouhých týdnech a krátkých dnech ve Skandinávii se opět vrátíme do střední Evropy. Den se nám prodlouží a věřím, že opět poznáme, i jak svítí slunce. Budeme se snažit z každého vytáhnout to, co dělal v létě. Všichni biatlon umí, jen musí zvládnout svůj um prodat“.

A slovenská reprezentace? Po oslnivém a rekordním výkonu ve štafetě, v níž skončila slovenská čtveřice s historicky nejnižší ztrátou na vítěze, přišel v individuálních závodech propad, nedařilo se ani dvěma ženám, které by v této sezoně měly patřit ve SP k nejlepším. Ani Anastasia Kuzminová ani Paulína Fialková nezopakovaly výkon ze štafety, nejlepší ze slovenského týmu je po Östersundu Paulína Fialková na 27. místě. V Hochfilzenu se ale asi stěží bude opakovat vysloveně nevydařená střelba Anastasie Kuzminové, která ve stíhačce sedmkrát minula terč a měla tak druhou nejhorší střelbu ze všech.

V Hochfilzenu by se na trať již měla vrátit loňská vítězka SP Laura Dahlmeierová. Na svém facebookovém profilu uveřejnila, že má na Hochfilzen hodně pozitivních vzpomínek (5 zlatých medailí z loňského MS) a ráda se tam vrací. Opouští tedy zázvorový čaj a postel, nachlazení je pryč, Laura Dahlmeierová od pátku posílí německé šance na další triumfy ve světovém poháru.

Pořadí SP mužů:
Martin Fourcade (Francie) 162 bodů
Quentin Fillon Maillet (Francie) 131
Thingnes Johannes Boe (Norsko) 118
(33.) Ondřej Moravec (ČR) 30

Pořadí SP žen:
Justine Braisaz (Francie) 142 bodů
Denise Herrmannová (Německo) 138
Naděžda Skardinová (Bělorusko) 127
(10.) Veronika Vítková (ČR) 84

Vysílání Eurosportu ze SP v biatlonu v Hochfilzenu:

8. prosince

E1 11:30 sprint mužů (komentuje Michal Šíma)

E1 14:00 sprint žen (komentuje Michal Šíma)

9. prosince

E1 12:15 stíhací závod mužů (komentuje Michal Šíma)

E1 14:45 stíhací závod žen (komentuje Michal Šíma)

10. prosince

E1 11:15 štafeta mužů (komentují Béla En a Barbora Tomešová)

E1 13:30 štafeta žen (komentuje Béla En)