V Novém Městě na Moravě budou opět plné tribuny a čeští reprezentanti vědí, že od nich fanoušci očekávají medailovou radost. Jak se těší na závody, se jich ptal Tomáš Hermann z biatlonového svazu.
Eva Puskarčíková: „Vlastně se těším, hrozně moc, ale je mi jasné, že to bude masakr. Tolik fanoušků! Asi budou očekávat, že navážu na své dosavadní výsledky.“ Ví, že se si na sebe tak trochu ušila bič. „Věřím, že je nezklamu. Každá pozice do 15. místa pro mě bude pořád parádní úspěch.“ V jiném rozpoložení je Veronika Vítková. „Trénink byl v pohodě, koneckonců jako každý jiný trénink…,“ řekla trochu hořce žena, která zde předminulou sezóna doběhla ve sprintu třetí. Letos zatím závodní pohodu spíše hledá.
Gabriela Koukalová se na stadionu rozhlížela kolem sebe. „Neumím si představit, až se ty tribuny naplní. To budeme opravdu jak gladiátoři… Dnes jsme si oťukli střelnici a dále se uvidí.“ Lucie Charvátová se do Vysočina Areny vrací téměř po třech letech. „Naposledy jsem tu startovala na juniorském mistrovství Evropy v roce 2014, když jsem s biatlonem začínala.“ Tehdy skončila nejlépe 12. ve sprintu. Dnes patří k nejrychlejším běžkyním i střelkyním z celého startovního pole. „Ale tu Pokljuku,“ vrací se ke II. kolu SP, „si neumím stále vysvětlit. Snad to bylo jen nadmořskou výškou,“ pokrčí rameny nad nevydařeným vystoupením ve Slovinsku.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Životní premiéra čeká Markétu Davidovou, třetí ženu (dívku) průběžné klasifikace IBU Cupu. „Nejsem nervák, zatím je to tak v klidu,“ směje se studentka České zemědělské univerzity. „Myslím, že mám před sebou možnost, jak získat super zkušenosti. Od počátku je to jiné než na ostatních závodech, protože tady potkávám lidi, které znám jenom z televize. Tratě jsou super, skluzné, takže zatím samé pozitivní dojmy,“ dodává se smíchem devatenáctiletá rodačka z Janova nad Nisou.
Po necelých třech letech nastoupí k závodu Světového poháru Lukáš Kristejn. „V sobotu mi trenéři oznámili nominaci, a byl jsem hodně překvapený. Nenapadlo by mě, že během prvního trimestru nakouknu do A týmu,“ říká stále trochu překvapený rodák ze Žamberka. „Loni jsem si myslel, že už budu s biatlonem končit, ale ještě jsem dostal šanci. A teď mám před sebou vrchol dosavadní kariéry. Moc se na závody těším. Věřím, že důvěru nezklamu.“
Michal Šlesingr má na Nové Město na Moravě rozporuplné vzpomínky. Mistrovství světa 2013 promarodil, ale o dva roky později skončil druhý se smíšenou štafetou a pátý ve sprintu. „Ta atmosféra, kterou zde dokáží vytvořit fanoušci, dýchne na každého, nejen na nás domácí,“ je přesvědčený. Jaroslav Soukup si po nevydařeném úvodu sezóny odskočil do IBU Cupu. „A bylo to fajn. V Ridnaunu bylo nádherně, slunečno, dobře jsem si zazávodil a výborně potrénoval. Vím, že toho mám hodně co zlepšovat, ale snad jsem se v Itálii dostal na dobrou cestu.“
Po „dobré cestě“ se od počátku sezóny pohybuje Michal Krčmář. „Jakmile jsem vjel do Vysočina Areny, vybavily se mi hned všechny vzpomínky, atmosféra a ten neuvěřitelný randál. Ale určitě kvůli tomu nejsme pod tlakem, pro nás je to odměna, ale samozřejmě budeme chtít i něco předvést.“ To potvrzuje i Ondřej Moravec. „Pokud budou z Nového Města odjíždět naši fanoušci spokojení, tak mi budeme spokojení také.“
Vysílání Eurosportu z Nového Města na Moravě (vzhledem k nabitému programu bude Eurosport vysílat některé víkendové závody ze záznamu, přednost dostanou na E1 SP ve skocích na lyžích a na E2 Bundesliga):
15. prosince
17:15 muži, ŽIVĚ, sprint, komentuje Michal Šíma
16. prosince
17:15 ženy, ŽIVĚ, sprint, komentuje Michal Šíma
17. prosince
14:45 muži, ŽIVĚ, stíhací závod, komentuje Béla En
18:30 ženy, záznam, stíhací závod, komentuje Michal Šíma
18. prosince
11:45 muži, ŽIVĚ, závod s hromadným startem, komentuje Béla En
17:00 ženy, záznam, závod s hromadným startem, komentuje Radek Barkman
V Novém Městě na Moravě se vystřídají oba biatlonoví komentátoři Eurosportu Michal Šíma a Béla En. Jejich postřehy můžete sledovat na facebooku české redakce.
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41