Getty Images

SP v biatlonu od čtvrtka v Oberhofu

The 08/01/2019 at 19:40Updated The 12/01/2019 at 13:46

Také v roce 2019 bude leden biatlonovým měsícem, od 10. ledna se jedou závody v německém Oberhofu, poté opět v Německu v Ruhpoldingu a do konce měsíce stihnou nejlepší biatlonisté světa ještě italskou Anterselvu.

Po čtyřech podnicích SP má český biatlon jediné medailové umístění – Markéta Davidová dojela ve vytrvalostním závodě v Pokljuce na třetím místě, byl to úvodní závod ženského seriálu SP. V celkovém pořadí je nejlepší z českých reprezentantek Veronika Vítková až 39., Markéta Davidová na 42. místě. Mnohem lépe jsou na tom slovenské ženy – Paulína Fialková je nejpříjemnějším překvapením SP, dvakrát dojela druhá, dvakrát třetí, navíc Anastasia Kuzminová dokázala vyhrát závod s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. A celkově jsou obě Slovenky mezi nejlepšími, Paulína Fialková druhá se ztrátou 36 bodů na vedoucí Dorotheu Wiererovou, Anastasia Kuzminová je sedmá.

Na Slovensku si výsledky svých žen náležitě užívají, kolegové z www.biatlon-info.sk uvítali výsledek v závodě s hromadným startem v Novém Městě na Moravě titulkem: „Najlepšie preteky našej histórie.“ Český biatlon si nemohl vychutnat medailová umístění, ovšem atmosféra, jakou připravili biatlonistům fanoušci v NMnM, byla úchvatná.

Mezi muži dominuje ve SP Johannes Thingnes Bø, který vyhrál šest z osmi závodů a jeho náskok před druhým Alexandrem Loginovem je propastných 116 bodů. Obhájce Martin Fourcade je až pátý, nejlepší z českých biatlonistů Michal Krčmář na 15. místě, Ondřej Moravec je 20.

V Oberhofu jedou ženy i muži sprint a stíhací závod, navíc štafety. Z pražského studia Eurosportu budou závody tradičně komentovat Michal Šíma a Béla En.