Getty Images

MS v biatlonu na Eurosportu

MS v biatlonu na Eurosportu

The 06/03/2019 at 15:28

Eurosport je domovem světového biatlonu, v průběhu roku vysílá kompletní program Světového poháru. A svým divákům představí i všechny závody MS v biatlonu, které se koná ve švédském Östersundu od 7. do 17. března.

MS budou na Eurosportu komentovat dlouholetí komentátoři Michal Šíma a Béla En. V této sezoně jsme za komentátorským mikrofonem slyšeli méně často v roli spolukomentátorky Barboru Tomešovou, jejích pracovních povinností je tolik, že bývalé české biatlonové reprezentantce nezbývá čas pravidelně dojíždět do pražského studia Eurosportu. Diváci mohli slyšet její postřehy během závodů SP v Salt Lake City. A snad ji uslyší i během MS. Komentátorský tým doplní během MS Radek Barkman. Právě on zažil za komentátorským mikrofonem první triumf Markéty Davidové ve světovém poháru:

„Štěstí pro komentátora, zaskakoval jsem za dlouholeté kolegy Michala a Bélu a právě na mne vyšlo české biatlonové vítězství po téměř dvou letech. Markéta startovala mezi prvními a Němka Dahlmeierová jako poslední a dlouho naši reprezentantku překonávala. Byl to dramatický závod s minimálními rozdíly mezi nejlepšími, sen každého komentátora.“

Na minulém MS sbírala česká výprava medaili za medailí, především díky vynikající Gabriele Koukalové, která se stala mistryní světa ve sprintu a další dvě medaile brala ve vytrvalostním závodě a závodě s hromadným startem. Navíc Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve vytrvalostním závodě a Česká republika se v medailovém pořadí zemí vyšvihla na třetí místo za Německo a Francii, byla tak výše než Norsko, Rusko, Rakousko i Itálie.

Jak vidí MS komentátor Michal Šíma: „Tam, kde obvykle začíná sezóna SP v biatlonu, bude ta letošní vrcholit. Švédský Östersund bude také prvním světovým šampionátem, kde pojedou o medaile smíšené dvojice. Česká reprezentace nepředváděla v dosavadním průběhu sezóny nejvyrovnanější výkony a závod smíšených dvojic tak nabízí možnost uspět. Otázkou ale je, do kolika závodů bude nominována současná nejlepší česká závodnice Markéta Davidová. Pořád je hodně mladá a byť už si vysloužila v sezóně nejeden vavřín, asi nedokáže sama spasit české výsledky ve všech závodech. Zajímavé letos tedy bude sledovat nejen výsledky, ale i nominace do jednotlivých závodů. Do těch by měl výrazně promluvit i Tomáš Krupčík, který ve druhé polovině sezóny zajíždí nejlepší výsledky ve své kariéře. Mužské soutěže opět nabízejí suverénního favorita, jen to není jako obvykle Francouz Martin Fourcade, ale jeho norský vyzyvatel Johannes Thingnes Bø.“

Předběžné vysílání Eurosportu z MS v biatlonu:

7. března

E1 16:00 ŽIVĚ smíšená štafeta

8. března

E1 16:00 ŽIVĚ sprint, ženy

9. března

E1 16:30 ŽIVĚ sprint, muži

10. března

E1 13:30 ŽIVĚ stíhací závod, ženy

E1 16:15 ŽIVĚ stíhací závod, muži

12. března

E1 15:15 ŽIVĚ vytrvalostní závod, ženy

13. března

E1 16:00 ŽIVĚ vytrvalostní závod, muži

14. března

E1 16:45 ŽIVĚ smíšený závod dvojic

16. března

E1 13:15 ŽIVĚ štafeta, ženy

E1 16:15 ŽIVĚ štafeta, muži

17. března

E1 13:15 ŽIVĚ závod s hromadným startem, ženy

E1 15:45 ŽIVĚ závod s hromadným startem, muži