Getty Images

Mistrovství světa v biatlonu juniorů se po dvou letech vrací na Slovensko

Mistrovství světa v biatlonu juniorů se po dvou letech vrací na Slovensko

The 01/02/2019 at 13:44Updated The 01/02/2019 at 13:45

Co mají společného Johannes Thingnes Bø, Laura Dahlmeierová, Markéta Davidová, Dorothea Wiererová a Michal Šlesingr? Všichni mají zlaté medaile z juniorského biatlonového mistrovství světa. Tato jména dokládají, že juniorský světový šampionát rodí budoucí hvězdy biatlonového nebe, budoucí lídry světového poháru.

Letošní MS juniorů v biatlonu se koná opět na Slovensku. Program v Osrblie odstartoval již v neděli 27. ledna, Eurosport bude ale vysílat až o víkendu čtyři závody – sprint a stíhačku mužů i žen. Největší nadějí na české medailové umístění je 20letý Jakub Štvrtecký, který už loni v březnu startoval poprvé ve světovém poháru. Pro Jakuba Štvrteckého to nebude první start na šampionátu juniorů, loni v Otepää v Estonsku byl šestý v individuálním závodě.

Poprvé se MS juniorů v biatlonu konalo v roce 1967 v německém Altenbergu, tradice tedy juniorskému šampionátu rozhodně nechybí. V české republice se MS konalo pouze jedinkrát, v roce 2011 dominovala v Novém Městě na Moravě Italka Dorothea Wiererová, současná vedoucí závodnice světového poháru tehdy vybojovala tři zlaté medaile a navíc dotáhla italskou štafetu žen ke stříbru.

2. února

E2 10:45 ŽIVĚ sprint, muži (komentuje Radek Barkman)

E1 14:00 ŽIVĚ sprint, ženy (komentuje Radek Barkman)

3. února

E2 11:45 ŽIVĚ stíhací závod, ženy (komentuje Radek Barkman)

E2 12:30 záznam stíhací závod, muži (komentuje Radek Barkman)