Bitvu o křišťálové glóby zřejmě opět svedou obvyklí podezřelí, ovšem pozor, mírně opožděný start do sezóny plánuje Anastásie Kuzminová a v lednu na rozjetý kolotoč naskočí i čerstvá maminka Darja Domračevová! Velmi zajímavou zápletkou sezóny mohou být dvě výrazné změny v realizačních týmech. První se týká Česka a jeho lyží. Servisní tým totiž opouští vyhlášený mázový kouzelník Danielo Müller, který teprve nedávno překvapil odchodem k Bělorusům. Do jaké míry to ovlivní rychlost v posledních letech velmi dobře připravených českých lyží, zůstává otázkou. Zřejmě ještě zásadnější veletoč může způsobit odchod francouzského střeleckého trenéra Siegfrieda Mazeta, který pomáhal Martinu Fourcadovi celou reprezentační kariéru. A co hůř pro Francii, zaměstnali ho úhlavní nepřátelé Norové! Bratři Böeovi či Emil Hegle Svendsen tak mají šanci se fenomenálnímu Fourcadovi dostat na kobylku.
Navíc je tu ještě Ole Einar Björndalen a s ním se musí alespoň v případě mistrovství světa počítat. Třebaže si v přípravě zlomil ruku. Co se týče Němce Simona Schemppa a Rusa Antona Šipulina, u nich je útok na mistrovský titul samozřejmostí. Češi budou opět spoléhat hlavně na Michala Šlesingera s Ondrou Moravcem, ale dobré výsledky mohou přijít také od v létě silného Jaroslava Soukupa a od trojice mladíků Michal Krčmář, Matěj Krupčík a Adam Václavík, která doplňuje český A tým. Slovenský mužský tým pod vedením nového trenéra Milana Gasperčíka bude chtít navázat na úspěchy v letním biatlonu, v němž se stal Martin Otčenáš dvojnásobným mistrem světa. Zatím se práce nového kouče osvědčuje, ale jak známo, asfalt není sníh a kolečka nejsou skluznice.
V závodech žen budou všichni zvědaví, zda Gabriela, teď již Koukalová, opět výkonově popře všechny svoje předsezónní chmurné výroky a pustí se úspěšně do obhajoby velkého křišťálového glóbu. Na její výkony budou čekat i největší soupeřky jako Laura Dahlmeirová z Německa, Marie Dorin-Habertová z Francie, Italka Dorothea Wiererová, Finka Kaisa Mäkärainenová a možná i vracející se Anastásia Kuzminová a Darja Domračevová. Ta by mimo naplňování vlastních ambic měla být schopna společně s Paulínou Fialkovou posunout slovenský ženský biatlon blíže medailím.
Biatlon
SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě
04/03/2020 AT 12:42
Kalendář nové sezóny 2016/17 má deset zastávek včetně únorového mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Výbornou zprávou je, že se světový pohár vrací do Nového Města na Moravě, kde se v polovině prosince uskuteční šest závodů.
Eurosport bude vysílat kompletní program Světového poháru v biatlonu, závody budou stejně jako v minulých letech komentovat Michal Šíma a Béla En.
Vysílání Eurosportu z Östersundu:
27. listopadu15:30 smíšená štafeta, komentuje Béla En
18:00 smíšený závod dvojic, komentuje Béla En
30. listopadu
17:45 ženy, vytrvalostní závod, komentuje Béla En
1. prosince
17:45 muži, vytrvalostní závod, komentuje Béla En
3. prosince
11:30 ženy, sprint, komentuje Béla En
14:45 muži, sprint, komentuje Béla En
4. prosince
11:15 ženy, stíhací závod, komentuje Béla En
13:15 muži, stíhací závod, komentuje Béla En
Biatlon
MS v biatlonu na Eurosportu
11/02/2020 AT 11:12
Biatlon
Světový pohár v biatlonu pokračuje od čtvrtka v Oberhofu
07/01/2020 AT 11:41