V loňském roce vyhráli ve francouzském dresu Marie Dorinová Habertová a Martin Fourcade, na druhém místě skončili Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec. I letos je startovní listina plná biatlonových hvězd, mezi favority patří Francouzi, přestože je loňská vítězná dvojice Dorinová Habertová a Fourcade reprezentovat nebude, na startu se objeví Anaïs Bescondová a Jean Guillaume Béatrix. Do pořadí na nejvyšších příčkách jistě promluví Julia Schwaigerová a Simon Schempp v barvách Rakouska, Němci Franziska Hildebrandová a Erik Lesser, těšit se můžeme na Italku Dorotheu Wiererovou, kterou doprovodí krajan Dominik Windisch. Norsko bude reprezentovat manželský pár Fanny Hornová Birkelandová a Lars Helge Birkeland. Mimochodem, nejúspěšnějším biatlonistou této exhibice je Ole Einar Bjørndalen, který vyhrál v rozmezí let 2003 až 2006 čtyři ročníky za sebou. Čeští reprezentanti ještě nikdy nevyhráli, nejblíže byli loni druzí Soukalová a Moravec.
Závod se jede na fotbalovém stadionu Veltins Arena, kde hraje své bundesligové (nejen) zápasy Schalke 04. Na stadionu bývá skvělá atmosféra, očekává se účast až 50 tisíc diváků! Jedná se opravdu především o exhibici, navíc dobře odměněnou, vítězná dvojice loni získala odměnu 28 tisíc eur.