Pro Beranovou a Pechouška to byl teprve druhý start ve světovém poháru v kariéře. Oba si premiéru odbyli na minulém podniku 15. prosince v Davosu. Body hned ve druhém startu v prestižním seriálu jsou pro oba mladé závodníky velkým úspěchem. „Je to neuvěřitelné, vůbec jsem nečekal, že bych mohl ve světovém poháru postoupit. Navíc na tak prestižním závodě, kterým je Tour de Ski,“ řekl po závodě Pechoušek.
Jednadvacetiletý závodník dokázal jako jediný z Čechů postoupit z kvalifikace a v rozjížďkách poté obsadil celkové 25. místo. „Kvalifikaci jsem rozjel s rozvahou a naštěstí mi vydržely síly až do konce. V rozjížďkách se mi však nepodařilo protlačit v posledním kopci více dopředu a v závěru už jsem pak neměl tolik sil. Jsem z toho opravdu nadšený. Největší zásluhu má na tom hlavně můj trenér Jan Baďura. Musím poděkovat také trenérovi mužské reprezentace Vasilu Husákovi, který ve mne věřil a dal příležitost. Hodně nás podržel servis, který nám připravil výborné lyže, bez kterých by to rozhodně nešlo.“.
Svůj nejlepší výsledek v kariéře si v prvním závodu Tour de Ski vyjela i Tereza Beranová na 26. pozici. „Před startem mě dost bolelo břicho, byla jsem hodně slabá. V průběhu závodu se to ale naštěstí srovnalo,“ popisovala krušné začátky před závodem Beranová. „V kvalifikaci mi nepřišlo, že bych jela nějak rychle, proto mě ani nenapadlo, že bych mohla postoupit,“ přiznala. V rozjížďkách pak spoléhala na svou výhodu, kterou jsou rychlé starty. „Snažila jsem se toho využít a dala do startu vše, co jen šlo. Poté jsem se už spíše vyvážela zuby nehty. Závod se mi moc líbil, s výsledkem jsem velmi spokojená,“ dodala nadšeně Beranová.
Běžecké Lyžování
Od čtvrtka MS klasických lyžařů na Eurosportu
23/02/2021 AT 09:11
Kateřina Janatová startovala ve Světovém poháru poprvé v roce 2016 v Novém Městě na Moravě, na své první body ale stále čekala. Dosud bylo jejím nejlepším výsledkem 44. místo z Davosu z loňského prosince. Dnes však brány kvalifikace prolomila a obsadila konečné 29. místo. „Podmínky byly celkem rychlé, a to mi vyhovovalo. Velkým plusem byly skvěle připravené lyže, někdy mi skoro přišlo, že jedou za mě,“ pochvalovala si práci servisu Janatová. „Na začátku jsem se necítila úplně v pohodě, ale někdy to tak bývá, že čím hůře mi je, tím lépe pak jedu,“ přiznala.
S výkony svých svěřenkyň byl spokojený i trenér ženské reprezentace Jan Franc. „Z výsledků holek jsem nadšený, dneska mě opravdu překvapily, dva postupy z kvalifikace jsem vůbec nečekal,“ neskrýval překvapení, ale i radost ze skvělých výsledků Franc. „Musím opět vyzdvihnout servisní tým, protože lyže byly perfektní,“ pochválil servis. „Jako pozitivní beru, že letos do TOP 30 zajeli již čtyři čeští závodníci, Michal Novák v Davosu a teď tihle tři, přitom jsou všichni stále v kategorii do 23 let. Je to prostě super,“ zhodnotil výsledky posledních dvou týdnů Franc.
Do nedělního závodu na 10 kilometrů volně nastoupí Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová a Sandra Schützová. Z mužů se na start patnáctikilometrové trati postaví Petr Knop a Adam Fellner.
Vysílání Eurosportu z Tour de Ski:
30. prosince
12:30, E1, Toblach, 10 km ženy V
14:30, E1, Toblach, 15 km muži V
1. ledna
11:45, E1, Val Müstair, sprinty ženy i muži V
2. ledna
11:45, E1, Obersdorf, 10 km ženy K
13:45, E1, Obersdorf, 15 km muži K
3. ledna
13:00, E1, Obersdorf, stíhací závod 15 km muži V
15:00, E1, Obersdorf, stíhací závod 10 km ženy V
5. ledna
14:00, E1, Val di Fiemme, 10 km ženy K
15:15, E1, Val di Fiemme, 15 km muži K
6. ledna
13:00, E1, Val di Fiemme, 9 km ženy, výjezd na Alpe Cermis V
14:15, E1, Val di Fiemme, 9 km muži, výjezd na Alpe Cermis V
Běžecké Lyžování
Tour de Ski: Osm závodů v deseti dnech a Alpe Cermis
29/12/2020 AT 20:41
Běžecké Lyžování
Razýmová o sezoně snů: Úspěchy mi vyrazily dech. Na něco takového jsem nebyla připravená.
24/03/2020 AT 12:38