Štěpán Straka komentuje běh na lyžích na Eurosportu od ZOH 2010. Seriál SP 2019/20 se zastaví až 22. března v kanadském Canmore, jaké budou jeho vrcholy?
Štěpán Straka: „To nejlepší přijde po Vánocích, nejprve 14. ročník slavného seriálu Tour de Ski, sedm závodů v devíti dnech, paráda, kterou si vždy užívám. Poté jeden sprint v Drážďanech a už přijde na řadu uprostřed ledna Nové Město na Moravě.“
Naposledy hostila Česká republika závod SP v roce 2016, tehdy se v bílé stopě před domácími fanoušky proháněl např. medailista z OH Lukáš Bauer. Tentokrát má česká reprezentace nové tahouny – sourozence Novákovi.
Běžecké Lyžování
Od čtvrtka MS klasických lyžařů na Eurosportu
23/02/2021 AT 09:11
Na přelomu roku se tedy opět jede Tour de Ski – sedm náročných závodů v pouhých devíti dnech. Tour de Ski odstartuje dvěma závody ve švýcarském zimním středisku Lenzerheide, pokračuje další dvojicí závodů v italském Toblachu a na závěr uvidí nejlepší lyžaře světa ve třech závodech diváci v italském Val di Fiemme. A závěr to bude parádní. Vyvrcholením Tour de Ski je totiž tradičně výstup po sjezdovce na Alpe Cermis, převýšení 420 metrů s maximálním stoupáním 28 procent.
Pro českou reprezentaci budou vrcholem zimy závody SP v Novém Městě na Moravě 18. a 19. ledna. Do Vysočina Arény se světová elita běžců na lyžích vrátí po čtyřech letech. Nejprve se v sobotu poběží distanční závod klasicky, v neděli stíhací závod volným stylem.
Sportovní ředitel běžců na lyžích Lukáš Sacher: „Věříme, že organizaci takto významné akce zvládneme bez problémů, Vysočina Aréna má s pořádáním světového poháru mnoho zkušeností. Jsme velmi rádi, že divákům budeme moci na našem území představit kompletní český tým i největší světové hvězdy, z nichž některé u nás fanoušci ještě neměli šanci vidět. Nemusíme se klepat, zda zasněží, nebo nezasněží, sníh je zajištěn.“
Ruka je v posledních letech již tradičním startovním místem světového poháru. Říká se mu Nordic Opening a letos mají elitní běžci na lyžích před sebou již 10. ročník Nordic Opening (ne vždy se během těch deseti let začínalo ve Finsku). Loni se jely ve Finsku pouze dva závody, mezi muži oba vyhrál Alexandr Bolšunov, v ženských uspěly Julija Bělorukovová a Therese Johaugová.
Vysílání z Ruky (všechny závody komentuje Štěpán Straka):
29. listopadu
E1 12:25 sprint muži a ženy C
30. listopadu
E1 09:35 10 km ženy C
E1 11:00 15 km muži C
1. prosince
E1 10:00 10 km ženy stíhací závod V
E1 11:20 15 km muži stíhací závod V
Běžecké Lyžování
Tour de Ski: Osm závodů v deseti dnech a Alpe Cermis
29/12/2020 AT 20:41
Běžecké Lyžování
Razýmová o sezoně snů: Úspěchy mi vyrazily dech. Na něco takového jsem nebyla připravená.
24/03/2020 AT 12:38