Českou republiku bude na nadcházejícím mistrovství světa klasických lyžařů v německém Oberstdorfu reprezentovat celkem 25 závodníků. Nejpočetnější část výpravy tvoří tradičně běžci na lyžích, kterých bude startovat dvanáct.
A ambice českých reprezentantů v běhu na lyžích? „Byli bychom rádi, kdyby se Katce Razýmové povedlo atakovat nejlepší desítku. Určitě má formu na to, aby se o takové pozice poprala," představuje plány Jan Franc, trenér ženské reprezentace. Kateřina Razýmová svými výsledky v závodech světového poháru prokázala, že je napříč disciplínami jednoznačně nejslibnější nadějí českého lyžování pro MS.
V reprezentaci poprvé po čtrnácti letech chybí na mistrovství světa dlouhodobá skokanská opora Roman Koudelka, který na začátku února absolvoval plastiku vazu v koleni a zdravotně tedy ještě není připraven. Čeští skokani budou v Oberstdorfu skákat ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala a Vojtěch Štursa. V závodech světového poháru se nedokázali přiblížit předním příčkám, šéf skokanů Jakub Janda tak spíše než o vyhlídce na kvalitní výsledky v Oberstdorfu, hovoří o „cestě vedoucí k budoucím úspěchům pro český skok“.
Běžecké Lyžování
Tour de Ski: Osm závodů v deseti dnech a Alpe Cermis
29/12/2020 AT 20:41
V nominaci sdruženářů není nic překvapivého, tvoří ji ustálená reprezentační čtveřice Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Jan Vytrval a Lukáš Daněk. „Máme generaci talentovaných kluků, kteří jsou na vysoké úrovni a v juniorských kategoriích tvořili nejužší špičku. Po přechodu do seniorské reprezentace je u nich znát každým rokem posun. Extrémně důležité pro nás bude, aby například Tomáš Portyk, který už je opravdu ostříleným borcem, dokázal prodat to, co umí,“ říká sportovní ředitel sdruženářů Tomáš Slavík.
Během světového šampionátu si diváci Eurosportu mohou užít největší hvězdy lyžařského světa, o zlaté medaile budou bojovat Therese Johaugová, Jessie Digginsová, Alexandr Bolšunov, Johannes Høsflot Klæbo, Federico Pellegrino, Kamil Stoch, Halvor Egner Granerud, Jarl Magnus Riiber, Vinzenz Geiger atd.
Na diváky se těší tradiční komentátoři – Štěpán Straka komentuje závody v běhu na lyžích, Radek Barkman skokanské a Štěpán Škorpil závody sdruženářů.
Běžecké Lyžování
Razýmová o sezoně snů: Úspěchy mi vyrazily dech. Na něco takového jsem nebyla připravená.
24/03/2020 AT 12:38
Běžecké Lyžování
V sobotu 28. prosince startuje Tour de Ski
22/12/2019 AT 20:42