Eurosport

ME v halové atletice: Maslák je nemocný

ME v halové atletice: Maslák je nemocný

The 26/02/2019 at 14:12Updated The 01/03/2019 at 11:35

Víkend plný atletiky – od 1. do 3. března bude skotský Glasgow svědkem 35. Halového mistrovství Evropy v atletice.

Celkem o 26 sad medailí se bude soupeřit během tří dnů evropského šampionátu. A česká výprava má medailové ambice. Hvězdou početné české reprezentace měl být čtvrtkař Pavel Maslák, který nenašel přemožitele na předcházejících třech halových ME a opět měl obhajovat titul. Pavel Maslák do Skotska ale neodcestuje z důvodu přetrvávající virózy.

Stříbro z předcházejícího ME obhajuje koulař Tomáš Staněk, v současnosti druhý v evropských tabulkách. A posledním z českých medailových obhájců je Filip Sasínek, který na 1500 metrů vybojoval před dvěma lety v Bělehradě bronz. Bohužel se na startu neobjeví česká štafeta na 4x400 metrů, která se nekvalifikovala a nedostane tak příležitost zopakovat bronzovou medaili z Bělehradu.

ME budou na Eurosportu tradičně komentovat Štěpán Škorpil, Ondřej Krátoška a Jiří Vyčichlo. Přenosy přinese v pátek Eurosport 2, v sobotu a v neděli budou střídavě na obou programech E1 i E2. Začínáme v pátek 1. března v 10:45, již první den šampionátu uvidí diváci více než pět hodin živého atletického vysílání.

Halové ME v atletice se poprvé konalo v roce 1970, letos se koná již 35. ročník. A na co se můžeme těšit? Komentátor Štěpán Škorpil: „Mezi ženami na 1500 metrů na duel Britky Muirové a Němky Klosterhalfenové, doufejme, že zezadu bude zlobit až k medaili naše Simona Vrzálová. Zajímavý bude i souboj na 60 metrů, Polka Swobodová a Švýcarka Kambundjiová mají letos zaběhnutý shodný čas. Suverénkou výšky je Lasickeneová startující za nezávislé sportovce, uvidíme, zda potvrdí svou třídu, naopak vyrovnaná by měla být tyčka v čele se Sidorovovou. Mezi muži bude nepochybně zajímavý koulařský souboj, soupeři Staňka bude lídr evropských tabulek Němec Storl a dva Poláci Haratyk a Bukowiecki. Velkým favoritem trojskoku je Kubánec Pichardo v portugalských barvách. A na krátkých překážkách mají letos shodný čas Martinot-Lagarde z Francie a Španěl Ortega, další původem kubánský atlet. Každopádně, mistrovství Evropy má vynikající obsazení, bude to skvělý šampionát.“

Nominace české reprezentace:

Muži

60 m – Zdeněk Stromšík
400 m – Vít Müller, Jan Tesař
800 m – Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr
1500 m – Jan Friš, Filip Sasínek
Výška – Martin Heindl
Dálka – Radek Juška
Koule – Tomáš Staněk
Sedmiboj – Jiří Sýkora

Ženy

60 m – Klára Seidlová
400 m – Lada Vondrová
1500 m – Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková, Simona Vrzalová
Výška – Michaela Hrubá
Tyč – Romana Maláčová, Amálie Švábíková
Pětiboj – Eliška Klučinová