Pro Ester Ledeckou to bude 11. start v super-G ve světovém poháru. Poprvé jela super-G v Garmisch-Partenkirchenu 7. února 2016 a dokončila na 25. místě se ztrátou 2:28 na vítěznou Laru Gutovou. Maximem Ledecké zůstávají dvě 19. příčky z Lake Louise a Garmisch-Partenkirchenu ze sezony 2016-17. V úvodním super-G této sezony v Lake Louise skončila až na 27. místě, když ji omezovalo zranění operované zápěstní kůstky. Nejlepším umístěním Ester Ledecké ve sjezdu bylo v nové sezoně 10. místo v Lake Louise, její druhé umístění v nejlepší desítce ve sjezdech SP.
Trenér Tomáš Bank se ještě vrátil k poslednímu závodu v SG z Lake Louise. „Rozebírali jsme to podrobně na videu a chyby tam nějaké byly, ale rozhodně to nebylo na dvě vteřiny, které dostala. Prostě nám nejely lyže, to se někdy stane. Ale nebylo to tím, že bychom promazali. Holky, které v tom závodě jely podobný čas, nejely zdaleka tak dobře. Dnes měla Ester tytéž lyže na tréninku tady ve Svatém Mořici a byly rychlé hodně“:
„Znamená to, že zítřejší závod jedeme zase na nich – dnes byly ze třech párů, které jsme testovali, nejrychlejší, i na rovině. Jsou to ty olympijské. Mezitím ale musely do stroje, protože měly vypálenou skluznici. Ještě jim dáme jednu šanci. Není důvod to neudělat, protože tady zatím jedou opravdu rychle, i v rámci holek, které tady dnes trénovaly, na nich Ester byla v podstatě nejrychlejší. A to jsme jezdili se Shiffrin, Schmidhofer a dalšími dobrými holkami.“
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
A jaká jsou očekávání trenéra Tomáše Banka v zítřejším závodě? „Když bude v Mořici bodovat, bude to lepší než loni, takže budu spokojený.“ Ester startuje jako 25., na trať by měla vyrazit ve 12.06 hod.
Kromě Ester Ledecké se objeví na startu i Martina Dubovská. Před SP ve Sv. Mořici se připravovala několik dní v italské Soldě. Závod paralelního slalomu ve Svatém Mořici vynechává Gabriela Capová. „Do Mořice nejedu, protože teď už toho cestování bylo hodně, v podstatě na jeden zátah Levi, Killington a následně EP Trysil a jelikož jezdím slalom i obří slalom v SP i EP, je potřeba vyšetřit taky nějaký čas na trénink na sněhu i na trénink kondice. Navíc jsem PSL zatím příliš netrénovala a ještě k tomu se PSL nezapočítává do WCSL (World Cup Start List) ve slalomu.“
Muži pojedou obří slalom a slalom ve Val d´Isère, žádný z českých reprezentantů nestartuje.
Víkendové vysílání Eurosportu ze SP v alpském lyžování:
8. prosince
E1 09:45 ŽIVĚ Val d´Isère muži, obří slalom, 1. kolo (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
E1 11:00 ŽIVĚ St. Moritz ženy, super-G (komentují Ondřej Krátoška a Eva Kurfürstová)
E1 12:45 ŽIVĚ Val d´Isère muži, obří slalom, 2. kolo (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
9. prosince
E1 09:15 ŽIVĚ Val d´Isère muži, slalom, 1. kolo (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
E1 12:30 ŽIVĚ Val d´Isère muži, slalom, 2. kolo (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
E1 13:30 ŽIVĚ St. Moritz ženy, paralelní slalom (komentují Dominik Kárník a Ondřej Krátoška)
Petr Nejedlý, Eva Kurfürstová
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44