Norský slalomář Henrik Kristoffersen dokázal na známé sjezdovce 3Tre vyhrát v letech 2015 a 2016, v pátek 22. prosince se pokusí o hattrick, na který před ním nedokázali dosáhnout ani takové lyžařské legendy jako Ingemar Stenmark, Alberto Tomba a Gustav Thöni, všichni dokázali vyhrát slalom maximálně dvakrát za sebou. Kristoffersen po svém loňském triumfu prohlásil: „Dvě vítězství za sebou na této sjezdovce, to je takový úspěch, že budu ještě muset dokázat, že jsem ho hoden.“ Právě třetí vítězství v řadě by takovým důkazem nepochybně bylo. Největším soupeřem norského slalomáře by měl být opět Rakušan Marcel Hirscher, který za ním v předcházejících dvou letech skončil druhý. Porazit potřetí za sebou Hirschera ve slalomu a vyhrát potřetí za sebou na 3Tre, to je úkol pro pravého šampiona.
Na sjezdovce 3Tre se jezdí slalom SP už od úvodního ročníku v roce 1967. Rekordmanem v počtu vítězství ve slalomech SP v Madonně je Ingemar Stenmark, dokázal ho vyhrát celkem pětkrát a v roce 1974 tam dosáhl na svůj první triumf v závodech světového poháru. Stenmark má bilanci na stupních vítězů 5-3-0, Tomba 3-4-0, oba jsou jednoznačně nejlepší v historii slalomu v MdC.
Italská legenda Alberto Tomba stála v Madonně třikrát na nejvyšším slalomovém stupínku, poprvé před třiceti lety v roce 1987. Letos se do Madonny vrací, aby společně s italskými fanoušky oslavil výročí svého dávného úspěchu na trati Canalone Miramonti (spodní část 3Tre, na níž se slalom jezdí). Tomba bude velkou hvězdou italského lyžařského svátku a bude také předávat nejlepšímu slalomáři večera vítěznou trofej.
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na svou oblíbenou sjezdovku
02/12/2021 AT 11:05
Trať Canalone Miramonti začíná v nadmořské výšce 1725 metrů a končí o 180 metrů níže. Je dlouhá 470 metrů a maximální sklon je 60 %.
Jeden z nejslavnějších závodů Světového poháru v alpském lyžování sledujte v pátek 22. prosince na programu E1, přímý přenos prvního kola startuje v 17:45. SP pokračuje po vánočních svátcích 28. prosince sjezdem mužů v Bormiu a obřím slalomem žen v Lienzu. Oba závody také vysílá Eurosport 1.
Alpské lyžování
Úvodní sjezd SP alpských lyžařů v Lake Louise
26/11/2021 AT 13:17
Alpské lyžování
Ve finském Levi jedou alpské lyžařky úvodní slalomy sezony
18/11/2021 AT 15:21