Jak si povede vedoucí závodnice SP ve sjezdu Ester Ledecká? Ano, česká sjezdařka vede pořadí sjezdu, má po dvou sjezdech v Lake Louise 150 bodů, druhá Nicole Schmidhoferová ztrácí 14 bodů, třetí Corinne Suterová 25 bodů. Obě dvě dokázala v dnešním tréninku Ester Ledecká porazit. Trénink vyhrála Ramona Siebenhoferová, Ester Ledecká skončila čtvrtá 32 setin za vítězkou.
Hlavní lyžařský komentátor Eurosportu Dominik Kárník: „Ester Ledecká už všem dokázala, že se může měřit s nejlepšími sjezdařkami. Má za sebou nepodařený víkend na její nepříliš oblíbené trati ve Svatém Mořici, čímž bude ještě více nahecovaná. Ve Val d´Isère je náročná trať, Ester pomůže i výborný výsledek v dnešním čtvrtečním tréninku, čtvrté místo jí dodá další sebevědomí. Forma nechybí, lyže má výborně připravené, Ester má před sebou další výzvu. Držme palce.“
Saslong ve Val Gardeně je jednou z nejznámějších sjezdovek na světě. Jako byste se řítili ledovým peklem. Sjezdaři startují v nadmořské výšce 2249 metrů, cíl je o 839 výškových metrů níže, délka tratě 3446 metrů. Členitá náročná trať plná nerovností, terénních zlomů a zatáček. Italové budou vášnivě fandit svým, jenže… v tomto alpském pekle naposledy vyhrál domácí sjezdař v roce 2001, to už je dlouhý let časem zpět. Tehdy italské lyžařské tifosi nadchl Kristian Ghedina. Loni vyhrál Aleksander Aamodt Kilde před Maxem Franzem a Beatem Feuzem.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Komentátor Dominik Kárník se na Saslong vždy těší: „Ledová hora. Je to jedna z nejnáročnějších tratí kalendáře. A také nejzajímavějších, je hodně členitá, pasáž Ciaslat patří k nejtěžším v celé sezoně, předtím ještě Camel Humps, tedy Velbloudí hrby. Mám k Saslongu osobní vztah, nejednou jsem tam lyžoval, zažil příjemná setkání, např. s Hermannem Maierem. Specialistou na tuto trať je Steven Nyman, je to sice už pán v letech, ale na Saslongu dokázal vyhrát třikrát. Saslong je i norská bašta, v posledních letech vyhrávají Norové, uvidíme, co domácí Italové a vedoucí muž sjezdu světového poháru Beat Feuz. Očekávám hodně otevřený závod.“
Druhý trénink ve Val Gardeně potvrdil, že Norové jsou na Saslongu jako doma. Vyhrál Kjetil Jansrud, druhý skončil Aleksander Aamodt Kilde.
Vysílání Eurosportu:
20. prosince
E1 11:35 ŽIVĚ Val Gardena, muži, super-G (komentuje Dominik Kárník)
21. prosince
E1 10:20 ŽIVĚ Val d´Isère, ženy, sjezd (komentuje Ondřej Krátoška)
E1 11:45 ŽIVĚ Val Gardena, muži, sjezd (komentuje Ondřej Krátoška)
22. prosince
E1 09:50 ŽIVĚ Alta Badia, muži, obří slalom, 1. kolo (komentuje Dominik Kárník)
E1 10:55 ŽIVĚ Val d´Isère, ženy, kombinace super-G (komentují Dominik Kárník a Zdeněk Míka)
E1 13:00 ŽIVĚ Alta Badia, muži, obří slalom, 2. kolo (komentuje Dominik Kárník)
E2 13:50 ŽIVĚ Val d´Isère, ženy, kombinace slalom (komentují Dominik Kárník a Zdeněk Míka)
Eurosport do konce roku 2019 vysílá (již od pondělí) ještě závody mužů v italských střediscích Alta Badia a Bormio i závody žen v rakouském Lienzu.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42