Zatímco v minulých letech v Levi soutěžili ženy i muži, tuto zimu mají v překopaném kalendáři FIS v Levi na programu své úvodní slalomy pouze ženy. A jedou dva, první v sobotu, druhý v neděli. Před rokem vyhrála v Levi Mikaela Shiffrinová, kterou ale dokázala v celkovém pořadí slalomů překonat o dvacet bodů Petra Vlhová.
Na startu by se z českých reprezentantek měly objevit Martina Dubovská, Gabriela Capová a 19letá Elese Sommerová. Obě naše zkušenější lyžařky loni v Levi bodovaly, Martina Dubovská dokonce šokovala 9. místem, které je dodnes jejím maximem mezi elitou ve SP. Gabriela Capová se vrací po vážném zranění kolene a dlouhé pauze.
Martina Dubovská myslí na další finský úspěch:
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
„Těším se moc, konečně první Svěťák, konečně zase zažiju ten pocit na startu. Levi mám opravdu ráda, mám na něj z loňska super vzpomínky a ten kopec mi hodně vyhovuje. Dokážu na něm na horní rovině (pozn. což je víc než polovina trati) vyvinout dobrou rychlost. I když vím, že každý závod je jiný, chci tu rychlost opět vyvinout a ráda bych ji aplikovala i v prudké části. Na posledním tréninku v Diavolezze, kde jsem trénovala s Američankami, Chorvatkami a Japonkou, jsem měla právě nájezdy do roviny rychlejší, tak uvidíme, co z toho bude. Cíle pro Levi mám nejvyšší. Jet rychle, jízdy si užít a podat výkon, abych byla sama se sebou spokojená, dokázat jet každou bránu naplno.“
Vysílání Eurosportu z Levi:
21. listopadu
10:05 E1 slalom, ženy, 1. kolo
13:05 E1 slalom, ženy, 2. kolo
22. listopadu
10:05 E1 slalom, ženy, 1. kolo
13:05 E1 slalom, ženy, 2. kolo
Oba závody komentuje Dominik Kárník.
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44