Ester Ledecká v Lake Louise přepsala historii českého alpského lyžování a stala se první českou vítězkou závodu SP v rychlostních disciplínách. V sobotu 14. prosince uvidíme Ester Ledeckou na startu super-G ve švýcarském Sv. Mořici. Expertka a komentátorka Eurosportu Eva Kurfürstová:
„Ester Ledeckou uvidíme i v neděli na startu paralelního slalomu, absolvují ho i Gabriela Capová a Martina Dubovská. Máme tři místa a tři zástupkyně, původní informace, že Ester Ledecká dostala divokou kartu je šíření poplašné zprávy. Sv. Mořic nepatří k jejím nejoblíbenějším střediskům na rozdíl od Lake Louise, trenér Tomáš Bank před několika dny dal najevo, že budou v super-G spokojení s každým lepším umístěním než v loňském roce. V paralelním slalomu naopak Ester cítí šanci, trénovala na něj a výhodou pro ni bude znalost startovacího zařízení ze snowboardingu.“
Ester Ledecká po závodech ve Sv. Mořici bude pravděpodobně startovat i ve Val d´Isere, kde se příští víkend jedou sjezd a kombinace.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Super-G ve Sv. Mořici vysílá Eurosport 1 v sobotu od 10:30, paralelní slalom Eurosport 2 ze záznamu v neděli od 17:00. Eurosport zároveň o víkendu vysílá závody mužů ve Val d´Isere, v sobotu slalom, v neděli obří slalom.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42