Před Šárkou Strachovou skončily dvě Slovenky Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová. Uvidíme v neděli ve Slovinsku opět česko-slovenský souboj? Ve švýcarském Adelbodenu jedou pátý slalom SP muži. Nejlepší český slalomář Kryštof Krýzl se dostává do formy a již dvakrát zajel v tomto ročníku umístění v TOP15. Právě v Adelbodenu před pěti lety dosáhl na své slalomové maximum – 12. místo. Dokáže ho letos ještě vylepšit? Ve čtvrtek v Záhřebu byl po prvním kole na 21. místě, ve druhém neuspěl. Přesto má pozitivní pocity z předvedeného výkonu.
Po prvním kole ztrácel na 21. postupové pozici jen 1,71 s na vedoucího Rakušana Manuela Fellera. Oproti posledním představením měla jeho jízda šťávu a energii. „Šel jsem do toho, povedlo se mi to, mám z toho dobrý pocit,“ radoval se. I s číslem 35 jel po slušné trati, v tu dobu ještě nefoukalo. „Ve druhém jsem chtěl jet stejně, ale chytil jsem špicara hned nahoře ve třetí bráně,“ smutnil poté, co nedosáhl na třetí bodovaný výsledek v sezoně. Pokusil se ještě zabojovat, vystoupal zpět a znovu se pustil do lesa tyčí. „Jenže to už šíleně fučelo, vůbec jsem neviděl, kde jsem.“ V dolní části přišel špicar číslo dvě. „Ten byl mnohem horší, málem jsem si urval koleno,“ láteřil. S agresivním výkonem však mohl být spokojen. Prudký vichr přerušil závod, ve střední části v poletujícím sněhu nebylo vidět.
Ve druhé jízdě vyletělo z trati dalších sedm borců včetně Pinturaulta nebo Schwarze, ale i nečekaného lídra Fellera, ten dokonce už ve druhé brance. Potřetí v kariéře vyhrál Manfred Moelgg před zraky věhlasného italského krajana Alberta Tomby. Nejen výkon Krýzla pozitivně naladil do dalších závodů. „Je to tady úžasný, dali do toho opravdu hodně,“ připomenul chorvatskou oslavu 50. výročí historicky prvního světového poháru. Český reprezentant hned brzy ráno skočí do auta a míří na víkendový dvojboj obří slalom/slalom do rakouského Adelbodenu: „Počítám deset hodin na cestě, ale letadlo je odtud hrozně drahé. Bude to náročné“.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Slalomová dramata sledujte na Eurosportu:
7. ledna
09:00 E1 ŽIVĚ – obří slalom, 1. kolo, ženy, Maribor (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
10:15 E1 ŽIVĚ – obří slalom, 1. kolo, muži, Adelboden (komentují Ondřej Krátoška a Eva Kurfürstová)
12:15 E1 ŽIVĚ – obří slalom, 2. kolo, ženy, Maribor (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
13:15 E1 ŽIVĚ – obří slalom, 2. kolo, muži, Adelboden (komentují Ondřej Krátoška a Eva Kurfürstová)
8. ledna
09:00 E1 ŽIVĚ – slalom, 1. kolo, ženy, Maribor (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
10:15 E1 ŽIVĚ – slalom, 1. kolo, muži, Adelboden (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
12:00 E2 ŽIVĚ – slalom, 2. kolo, ženy, Maribor (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
13:15 E1 ŽIVĚ – slalom, 2. kolo, muži, Adelboden (komentují Dominik Kárník a Eva Kurfürstová)
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42