První sjezdy letošní sezony a hned dva za sebou v Lake Louise. Česká ženská výprava bude mít ve sjezdu dvě zástupkyně – tradičně Kláru Křížovou a Ester Ledeckou, která loni senzačně vtrhla do světového poháru a oslnila všechny. Trenér české reprezentace Tomáš Bank nám v telefonickém rozhovoru ve středu řekl, že obě sjezdařky jsou před prvním závodem plné očekávání a těší se na sezonu. „Tak je to vždycky před úvodním závodem. Obě trénovaly v podstatě společně, přestože jde o dvě různé výpravy, uvidíme, jak to půjde v závodech. Ester se v trénincích ze začátku cítila trochu unavená, ale už je to lepší a máme za sebou první oficiální trénink, druhý nás čeká, teď přijela z kopce nadšená. V Lake Louise je málo sněhu, spíše téměř žádný, ale trať je připravená výborně. Uvidíme v pátek a v sobotu, jsme opravdu plní očekávání.“ V tréninku v Lake Louise dojela Klára Křížová na 43. místě, Ester Ledecká ještě o čtyři místa za ní.
Podle posledních informací od Evy Kurfürstové byla Ester Ledecká v posledním tréninku 30. se ztrátou lehce přes dvě vteřiny. Na prvních třech mezičasech zajížděla dokonce časy do 15. místa. „Nejdůležitější je, že si bude moct během závodů kopec otestovat. Potřebuji získávat zkušenosti," hlásí ze Severní Ameriky česká závodnice. Sjezdovka se jí ale zamlouvá: „Je to parádní kopec, moc se mi líbí. Na rozdíl od ostatních holek jsem tu poprvé, takže jsem oproti ostatním závodnicím, které jsou tu na svěťáku třeba podesáté, v nevýhodě. Ale pomalu začínám a tak jsem ráda, že si kopec budu moct osahat a že si po dlouhé době zase zazávodím na lyžích,“ svěřila se Ester. Klára Křížová poslední tréninkovou jízdu nedokončila. Na skoku měla pád, ale je v pořádku, jen trochu dotlučená. Sjezdovku v Lake Louise ale dokonale zná a jedná se už o zkušenou závodnici, která si s nástrahami tratě jistě poradí.
Muži měli jet první sjezdy už o minulém víkendu v Lake Louise, ale teplé počasí způsobilo jejich zrušení. A tak se na první sjezd sezony vydají o tomto víkendu ve Val d´Isère. Po odchodu zkušeného Ondřeje Banka zdvihl prapor českého sjezdu ještě zkušenější Jan Hudec, který byl dlouhé roky členem kanadské reprezentace a vybojoval i bronzovou medaili ve sjezdu na OH v Soči. Ve středečním tréninku ve Val d´Isère skončil Jan Hudec až na 79. místě, nejrychlejší byl Kjetil Jansrud, za ním skončili Peter Fill a Aleksander Aamodt Kilde. Hudec ztratil na Jansruda téměř devět vteřin. Bohužel, z Val d’Isere hlásí Hudec velké problémy: „Už dva týdny, co jezdím na tvrdších a agresivních snězích, se necítím v botách ani na lyžích komfortně a tak denně řešíme nastavení materiálu“.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
„Ja su hrdý Čech“, řekl Jan Hudec novinářům na tiskovce před startem sezony s tím, že na letošním hokejovém světovém poháru fandil „tajně“ Čechům, jako vždycky. Česko-kanadský sjezdař se usadil v Olomouci, kde chce ve spolupráci s olomouckým krajem podporovat především začínající nejmenší lyžaře. Závodění tedy není jeho jediným cílem do nejbližší budoucnosti, každopádně Jan říká velmi slušnou češtinou: „Snad to bude mít hollywoodský konec...“
Vedle Honzy Hudce bude Českou republiku reprezentovat Kryštof Krýzl, který vystartuje se startovním číslem sedmdesát. „Těším se, vypadá to hezky, je tady relativně hodně sněhu a krásné počasí, podmínky exkluzivní, je tu fajn. Sníh je docela agresivní, podobně jako bývá v USA. Beru to hlavně jako trénink, trošku se sžít s materiálem, pak to zúročit v Santa Caterině mezi svátky v kombinaci a taky to beru jako trénink na nedělní obřák.“
Vysílání Eurosportu ze SP v alpském lyžování:
2. prosince
12:00 E1 ŽIVĚ – superG, muži, Val d´Isère (komentuje Dominik Kárník)
20:15 E1 ŽIVĚ – sjezd, ženy, Lake Louise (komentuje Dominik Kárník)
3. prosince
12:45 E2 záznam – sjezd, muži, Val d´Isère (komentuje Ondřej Krátoška)
20:15 E1 ŽIVĚ – sjezd, ženy, Lake Louise (komentuje Dominik Kárník)
4. prosince
09:45 E2 ŽIVĚ – obří slalom, 1. kolo, muži, Val d´Isère (komentuje Ondřej Krátoška)
12:45 E2 ŽIVĚ – obří slalom, 2. kolo, muži, Val d´Isère (komentuje Ondřej Krátoška)
18:45 E1 ŽIVĚ – superG, ženy, Lake Louise (komentuje Dominik Kárník)
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44