„Trošku jsem potrénoval, pozávodil, potřeboval jsem se dát dokupy psychicky“, komentuje uplynulé dny. V Obereggenu skončil jedenáctý (za 19,65 FIS bodů) a po prvním „nicmoc“ kole zajel vynikající druhou jízdu, v níž druhým nejlepším časem předčil i mistra světa Jean-Baptista Grangeho.
„To bylo super, v mém případě to pomohlo a já doufám, že se to projeví i dál“, říká. Na proklaté Val d´Isere a tři neúspěšné pokusy v osmi dnech už zapomněl. „Tam jsem zajel hodně špatně“, komentuje poslední víkend. „Všechno se to sešlo. Na obřák jsem ani nevybral dobré lyže. Slalom už byl lepší, měl jsem rozjeto na hraně postupu a po chybě se tam vrátil, ale nestačilo to. Stává se to, sezona je dlouhá a opravdová spokojenost se zažije snad ve dvaceti procentech závodů“.
Teď už se přesunul do Alta Badie v Jižním Tyrolsku, kde ho čeká v neděli obří slalom se sklonem místy až 53 %. V případě výborného výsledku pak i postup do pondělního paralelního obřáku. „Těším se, i když jsem tu nikdy nezajel (a to měl už deset pokusů) a podmínky pro pondělí jsou hodně přísné, ani jsem je ještě nestudoval. Ale pokud by to vyšlo, v paralelním souboji bych si věřil, ten mám rád“.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Posledním předvánočním podnikem bude ve čtvrtek večer atraktivní Madonna di Campiglio, „malý Schladming“, kde se dojíždí na osvětleném svahu přímo do centra předvánočně naladěného střediska. A kde se Krýzlovi naopak daří. V roce 2011 tam v Evropském poháru vystoupal na třetí stupeň vítězů, o rok později ve světovém poháru dojel 18. „Zatím je hezky a má být zima, počítáme s ledárnou. Oni to v Alta Badii nachystají vždycky dobře, stejně jako v Madonně. Moc se těším na čisté spravedlivé závody“, dodává. Pokud by se podařilo navázat na skvělé 15. místo z prvního slalomu v Levi, byl by to skvělý dárek pod stromeček. Od něho už bude muset zase brzy zmizet, neboť 28. a 29. prosince ho čeká kombinace v Santa Catarině kousek od Bormia. Po novém roce se začíná 4. ledna slalomem v chorvatském Záhřebu.
Vysílání Eurosportu:
17. prosince
E1 10:15 ŽIVĚ – Val d´Isère, sjezd, ženy, (komentuje Dominik Kárník)
E1 12:00 ŽIVĚ – Val Gardena, sjezd, muži (komentuje Dominik Kárník)
18. prosince
E1 09:15 ŽIVĚ – Alta Badia, obří slalom, 1. kolo, muži (komentuje Dominik Kárník)
E1 10:30 ŽIVĚ – Val d´Isère, superG, ženy, (komentuje Dominik Kárník)
E1 12:15 ŽIVĚ – Alta Badia, obří slalom, 2. kolo, muži (komentuje Dominik Kárník)
19. prosince
E1 17:45 ŽIVĚ – Alta Badia, paralelní slalom, muži (komentuje Dominik Kárník)
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42