Start je v nadmořské výšce 2255 metrů, cíl 1245 metrů, délka 3230 metrů, což z ní dělá po Lauberhornu druhou nejdelší ve SP. Už samotný start je úchvatný, dvě rychlé zatáčky za sebou navedou sjezdaře do skoku Rocca, poté se vřítí do Canalino Sertorelli, kde nabírají vyšší a vyšší rychlost. Náročné a záludné zatáčky Ermellini je navedou do Carcentiny, jednoho z nejúžasnějších úseků sjezdovky, a pak přijde nejrychlejší pasáž a skok San Pietro, jako by se lyžařům otevřela propast pod nohama.
Letos už mají alpští lyžaři za sebou tři sjezdy. První v Lake Louise vyhrál Beat Feuz, v Beaver Creeku byl neporazitelný Aksel Lund Svindal a svůj úspěch zopakoval ve Val Gardeně. Norský šampion stál ve všech třech sjezdech na stupních vítězů, v Lake Louise totiž skončil třetí. Svindal vede pořadí sjezdu SP, má po třech závodech 260 bodů, na druhém místě Feuz 212, s velkým odstupem je třetí Jansrud se 149 body.
Přestože ani jednou letos Italové nezasáhli do bojů mezi nejlepšími třemi, lze mezi favority v Bormiu zařadit i domácí závodníky. O další úspěch ve sjezdu světového poháru se popere Dominik Paris, který už v roce 2012 v Bormiu zvítězil (společně s Hannesem Reicheltem dosáhli stejného času):
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
„Je to už pět let, co jsem v Bormiu vyhrál, současná forma ale stále není na maximu. Ovšem jsem moc rád, že jsem zpět na Stelviu, je to jedna z mých oblíbených sjezdovek, hodně technická trať.“
Eurosport vysílá sjezd z Bormia ve čtvrtek 28. prosince od 11:30 na programu E1. Komentuje Zdeněk Míka. Eurosport zároveň vysílá slalom a obří slalom žen v Lienzu (28. a 29. 12.) a kombinační sjezd a slalom mužů v Bormiu (29. 12.).