Hned v úvodu tiskové konference zaznělo to podstatné. „Končím, závod v Aspenu byl můj poslední,“ řekla Strachová. „Bylo to jedno z nejdůležitějších a zároveň nejtěžších rozhodnutí kariéry.“ Nebylo to jednoduché, rozhodování provázely silné vnitřní emoce, ale nakonec se Šárka rozhodla ukončit svoji veleúspěšnou kariéru.
Už na MS ve St. Mořici věděla, že je to poslední šampionát. Proč se však rozhodla nepokračovat až do ZOH v Koreji? „Mám pocit, že nastal ten správný okamžik. Nebylo to kvůli motivaci, ta nechyběla. Ve své kariéře jsem se vždy snažila dělat vše na 100 procent a teď cítím, že podřídit další rok lyžování už není v mých silách,“ komentovala své rozhodnutí.
„Definitivní rozhodnutí o konci kariéry jsem učinila po výborném výsledku ve slalomu ve Squaw Valley a končit kariéru v Aspenu bylo dalším skvělým momentem,“ končila první blok tiskové konference.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Končí éra nejúspěšnější české lyžařky. Olympijská medailistka, čtyřnásobná medailistka na MS a držitelka 17 podií ve Světovém poháru končí. Držme palce v dalším „polyžařském“ životě. Kdy najde české lyžování náhradu? Ukáže až čas.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42