Ester Ledecká vyhrála dnešní druhý trénink na sjezd v St. Antonu. Druhá Kajsa Vickhoff Lieová byla o čtyři setiny pomalejší, třetí Marta Bassinová ztratila čtrnáct setin. Ester Ledecká se tak hodně zlepšila proti prvnímu čtvrtečnímu tréninku, v němž skončila na 16. místě se shodným časem s Petrou Vlhovou. Slovenská lyžařka dnes byla o 1:14 pomalejší než Ester Ledecká.

Ve St. Antonu se představí Ester Ledecká ve světovém poháru poprvé. Závody SP se tam pojedou po osmi letech, v lednu 2013 vyhrála sjezd Alice McKennisová a superG Tina Mazeová. V programu SP byl St. Anton v roce 2016, ale nedostatek sněhu závody zrušil, naopak předloni napadly tři metry sněhu a dopadlo to stejně. Předpověď na tento víkend je pozitivní.

Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na oblíbenou sjezdovku, kde se stále zlepšuje
PŘED 12 HODINAMI

V pořadí sjezdu SP je Ester Ledecká po dvou závodech na pátém místě, v čele jsou se 180 body Sofia Goggiová a Corinne Suterová. V obou sjezdech ve Val d´Isère se na stupně vítězek postavily stejné lyžařky, kromě Goggiové a Suterové ještě dvakrát třetí Breezy Johnsonová. Připomeňme, že v loňské sezoně SP v alpském lyžování jela Ester Ledecká osm sjezdů a celkově obsadila v disciplíně druhé místo, lepší byla pouze Corinne Suterová.

Po sobotním sjezdu jedou lyžařky ve St. Antonu v neděli superG. Zatím se jel v sezoně jediný závod této disciplíny, ve Val d´Isère ho Ester Ledecká vyhrála a je tedy vedoucí závodnicí superG SP.