Getty Images

Od úterý 12. března závěr SP v alpském lyžování v Soldeu

The 10/03/2019 at 22:30Updated The 10/03/2019 at 22:39

SP v alpském lyžování končí. Jaro se hlásí o slovo, před námi je poslední alpský týden sezony 2018-19. Marcel Hirscher, Mikaela Shiffrinová a spol. se střetnou v závěrečných závodech v Andoře.

Slalom a obří slalom ve Špindlerově Mlýně jsou minulostí, věřme, že se do České republiky světový pohár co nejdříve vrátí. Radost českým fanouškům udělala svým životním maximem Gabriela Capová, která ve slalomu skončila na 15. místě. A opět excelovala Petra Vlhová, v obřím slalomu porazila všechny své soupeřky včetně Mikaely Shiffrinové.

O vítězích SP je rozhodnuto. Marcel Hirscher vyhrál celkové hodnocení světového poháru poosmé (!) v řadě a opět naprosto jednoznačně. Něco podobného zůstalo hodně vzdáleno i takovým lyžařským esům jako Ingemar Stenmark nebo Marc Girardelli. Mikaela Shiffrinová se z prvenství raduje potřetí, vzhledem k faktu, že je jí teprve 23 let, lze předpokládat, že to není naposledy.

Závěr SP se odehraje v Andoře v lyžařském středisku Soldeu.

Vysílání Eurosportu ze Soldeu:

12. března

E1 10:00 ŽIVĚ muži, sjezd, trénink (komentuje Dominik Kárník)

E1 11:30 ŽIVĚ ženy, sjezd, trénink (komentuje Dominik Kárník)

13. března

E1 10:15 ŽIVĚ muži, sjezd (komentuje Dominik Kárník)

E1 11:30 ŽIVĚ ženy, sjezd (komentuje Dominik Kárník)

14. března

E1 10:15 ŽIVĚ ženy, super-G (komentuje Dominik Kárník)

E1 11:30 ŽIVĚ muži, super-G (komentuje Dominik Kárník)

15. března

E1 12:00 ŽIVĚ týmový závod (komentují Dominik Kárník a Zdeněk Míka)

16. března

E1 09:15 ŽIVĚ muži, obří slalom, 1. kolo (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)

E1 10:15 ŽIVĚ ženy, slalom, 1. kolo (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)

E2 13:00 ŽIVĚ ženy, slalom, 2. kolo (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)

17. března

E1 09:15 ŽIVĚ ženy, obří slalom, 1. kolo (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)

E1 10:15 ŽIVĚ muži, slalom, 1. kolo (komentují Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová)

E2 13:00 ŽIVĚ muži, slalom, 2. kolo (komentuje Zdeněk Míka)