Bude v nadcházející sezóně Ester Ledecká ještě lepší než v té minulé? To je asi nejčastější otázka, která se honí hlavou českým fanouškům alpského lyžování. Nejlepší česká lyžařka chce i v nadcházející sezoně kombinovat lyže a snowboard. Podle trenéra Tomáše Banka je Ester Ledecká dobře připravená, ale do úplné konkurenceschopnosti chybí ještě měsíc – po startu v Söldenu odletí za tréninkovými dávkami do Jižní Ameriky, aby přípravu dotáhli.
Jako vítězka světového poháru se na start v Söldenu postaví Petra Vlhová, jejíž lyžařská představení dokáží slovenské fanoušky pobláznit stejně jako cyklistická Petra Sagana. Otázkou slovenských příznivců alpského lyžování před sezonou již tedy není, zda se Petra Vlhová dokáže ještě více přiblížit Mikaele Shiffrinové, protože celkové prvenství ve světovém poháru jí již vzala, ale zda se vydaří obhajoba i s novým trenérem. Každopádně se slovenská lyžařka ocitla v nové roli, je to právě ona, koho budou chtít ty ostatní sesadit z role královny lyžařských svahů.
Světový pohár v alpském lyžování je každoročně zážitkem i pro zkušeného hlavního lyžařského komentátora Eurosportu Dominika Kárníka: „A jak se těším! Vždyť vrcholem sezony budou olympijské hry. O to důležitější bude už vstup do sezony, od začátku se pojede o kvalifikační místa na OH. Naše lyžování je výrazně úspěšnější v ženách a věřím, že si lyžařky povedou tuto zimu ještě lépe. Ester Ledecká má za sebou kvalitní přípravu, a ještě ji vylepší v Jižní Americe, Martina Dubovská by měla mít jasný cíl v podobě nejlepší desítky ve slalomu, očekávám, že se v některém závodě dostane až do nejlepší pětky. Pro muže by výkony žen měly být výzvou, v posledních několika letech zažívají ústup ve výkonnosti, snad je olympijská sezona zmobilizuje a posune nahoru.
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na svou oblíbenou sjezdovku
02/12/2021 AT 11:05
Jedním z vrcholů SP budou další lyžařské bitvy Petra Vlhová vs Mikaela Shiffrinová. Slovenská vítězka světového poháru má nového trenéra, za sebou intenzivní přípravu, ale nevydařilo se jí angažování servismana Miloše Machytky, kterého chtěl její tým přetáhnout od Ester Ledecké. Dominik Kárník: „Jsem hodně zvědavý, jak se na Mikaele Shiffrinové projeví společná příprava s Alexanderem Aamodtem Kildem. Jejich vztah již není tajemstvím. Sportovní otázkou ovšem je, jakou odezvu budou mít tyto tréninky v technice lyžování, jak změníměkký ladný styl americké lyžařky směrem k silovějšímu pojetí à la Petra Vlhová.“
Od poloviny října po celou zimní sezonu se Eurosport – stejně jako v minulých letech – stává povinnou destinací pro fanoušky alpského lyžování. A nejen… Diváci Eurosportu si mohou po celou zimu užívat i dalších populárních zimních sportů. SP v alpském lyžování pokračuje paralelním obřím slalomem mužů i žen až v polovině listopadu v rakouském Lech/Zürs.
23. října
E1 09:50 obří slalom žen, 1. kolo
E1 13:05 obří slalom žen, 2. kolo
24. října
E1 09:50 obří slalom mužů, 1. kolo
E1 13:20 obří slalom mužů, 2. kolo
Alpské lyžování
Úvodní sjezd SP alpských lyžařů v Lake Louise
26/11/2021 AT 13:17
Alpské lyžování
Ve finském Levi jedou alpské lyžařky úvodní slalomy sezony
18/11/2021 AT 15:21