Pro muže i ženy je Stockholm prvním závodem po světovém šampionátu, loni to bylo naopak, ve Švédsku se závodilo těsně před vrcholem sezony olympijskými hrami v Pchjongčchangu. Trať švédského paralelního slalomu je velmi krátká, pouze 180 metrů, 18 branek, dva skoky. Jako většina paralelních slalomů se stockholmský podnik pojede ve vysokém rytmu, za umělého osvětlení a závodníci i diváci by si měli užít spoustu zábavy. Hammarbybacken leží nedaleko centra Stockholmu a je z něj krásný výhled na město.
Ve švédské metropoli se jede ve světovém poháru čtvrtý rok za sebou, v předcházejících třech letech vyhráli Marcel Hirscher, Wendy Holdenerová, Linus Straßer, Mikaela Shiffrinová, Ramon Zenhäusern a Nina Haver-Løsethová. Paralelní slalom se objeví v programu příštího MS v alpském lyžování, je tedy stále významnější součástí světového poháru. Pořadí slalomu SP vedou Marcel Hirscher a Mikaela Shiffrinová.
Eva Kurfürstová: „Ve Stockholmu mohou startovat pouze závodníci nejlepší patnáctky pořadí SP ve slalomu a zároveň nejlepší pětky celkového pořadí SP, doplní je domácí závodníci. Mezi ženami jsou favoritkami Shiffrinová a Vlhová, mezi muži Zenhäusern a Myhrer, Hirscher není po MS tak velkým favoritem, v tomto formátu se mu obvykle příliš nedaří.“
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na svou oblíbenou sjezdovku
02/12/2021 AT 11:05
Živý přenos nočního paralelního slalomu startuje v 17:15 na programu E1, komentují Dominik Kárník a Zdeněk Míka.
Alpské lyžování
Úvodní sjezd SP alpských lyžařů v Lake Louise
26/11/2021 AT 13:17
Alpské lyžování
Ve finském Levi jedou alpské lyžařky úvodní slalomy sezony
18/11/2021 AT 15:21