Na slalom SP ve Schladmingu zve diváky Eurosportu Eva Kurfürstová
Kryštof Krýzl vynechal MČR a přemýšlel, že vynechá i Schladming: „Potřeboval jsem si trochu odpočinout. Nabírám teď fyzické i psychické síly, chci se zaměřit směrem ke svěťáku v Garmischi 28. ledna. V obřáku mám totiž v současné době největší šanci. Proto se o startu ve Schladmingu rozhodnu až v pondělí. Záležet bude na podmínkách, ale také na případné únavě, tak, abych na tom byl v Garmischi co nejlíp.“ Kitana nakonec na svahu ve Schladmingu uvidíme.
Ondřej Berndt se do Schladmingu těší. „Startoval už jsem tam jednou na MS 2013 a vždy tam je spousta diváků a skvělá atmostéra, pro závodníka je to velký zážitek. Jinak doufám, že konečně budou dobré podmínky, ne ty, co panovaly v Adelbodenu a Wengenu, kdy to bylo neskutečně rozbité. Doufám, že tentokrát to bude jetitelné, že se s mým číslem bude dát udělat nějaký výsledek.“
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na svou oblíbenou sjezdovku
02/12/2021 AT 11:05
Přes párty atmosféru nebude ve Schladmingu chybět soutěžní duch, jede se závod světového poháru. Poprvé se noční slalom jel na kopci Planai v roce 1997, dominoval legendární Ital Alberto Tomba a svůj úspěch zopakoval o rok později. V posledních čtyřech letech zvítězil třikrát Henrik Kristoffersen, jeho velký soupeř Marcel Hirscher vyhrál poprvé a naposledy v roce 2012, na sjezdovce ve Schladmingu tedy není jako doma. Na všechna tři vítězství Kristoffersena se díval z druhého místa!
V probíhající sezoně je ovšem Marcel Hirscher pánem slalomových svahů, ze sedmi slalomů jich pět dokázal vyhrát, jednou se radoval Henrik Kristoffersen a hned v úvodním v Levi Felix Neureuther. Po sedmi ze dvanácti slalomů sezony má Marcel Hirscher na svého norského rivala náskok 119 bodů.
Eurosport vysílá noční slalom ve Schladmingu v úterý 23. ledna na programu E1, první kolo startuje v 17:30.
Alpské lyžování
Úvodní sjezd SP alpských lyžařů v Lake Louise
26/11/2021 AT 13:17
Alpské lyžování
Ve finském Levi jedou alpské lyžařky úvodní slalomy sezony
18/11/2021 AT 15:21