Komentátorka Eurosportu Eva Kurfürstová ve Schladmingu nestartovala, je to mužská záležitost, ale tamní slalom dobře zná:
„Schladming je svátek mužského slalomu s nejlepším publikem, diváci si ho užívají ještě více než předcházející slalom v Kitzbühelu, tam je samozřejmě vrcholem sjezd. Slalom ve Schladmingu má prudký závěr ve městě, pista tam dostává zabrat.“
V současnosti patří tento slalom k nejpopulárnějším akcím Světového poháru v alpském lyžování. Přes párty atmosféru nebude ve Schladmingu chybět soutěžní duch, jede se závod světového poháru. Poprvé se noční slalom jel na kopci Planai v roce 1997, dominoval legendární Ital Alberto Tomba a svůj úspěch zopakoval o rok později. V posledních pěti letech zvítězil třikrát Henrik Kristoffersen, jeho velký soupeř Marcel Hirscher vyhrál loni podruhé, předtím to bylo v roce 2012, na sjezdovce ve Schladmingu tedy ne vždy byl jako doma. Mimochodem, na všechna tři vítězství Kristoffersena se díval z druhého místa, takže jako by se jejich rivalita ve Schladmingu ještě navyšovala.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
V probíhající sezoně je Marcel Hirscher opět pánem slalomových svahů, vyhrál čtyři ze sedmi slalomů. Poprvé hned úvodní v Levi, úspěch poté slavil v Saalbach-Hinterglemmu, Záhřebu a Adelbodenu. V Madonně di Campiglio se radoval z prvenství Daniel Yule, v posledních dvou slalomech dominoval Clément Noël.
Pořadí slalomu SP:
Marcel Hirscher (Rakousko) 576 bodů
Clément Noël (Francie) 401
Henrik Kristoffersen (Norsko) 369
Daniel Yule (Švýcarsko) 336
Marco Schwarz (Rakousko) 306
Eurosport vysílá noční slalom ve Schladmingu v úterý 29. ledna na programu E1, první kolo startuje v 17:30.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42