Čeští i slovenští diváci se mají na co těšit. Na sjezdovku totiž vyrazí jejich oblíbené favoritky – Ester Ledecká a Petra Vlhová. Obě patří ke stálicím předních příček v závodech světového poháru.

Petra Vlhová je dokonce v čele celkového pořadí SP a slovenské fanoušky dokáže zvednout z křesel podobně jako Peter Sagan. Zařazení rychlostních disciplín do jejího programu znamená, že Petra Vlhová sbírá více bodů a jde za ziskem velkého křišťálového glóbu. Ze světového šampionátu v roce 2019 bude Petra Vlhová obhajovat tři medaile. Zlatou v obřím slalomu, stříbro v kombinaci a bronz ve slalomu. České alpské lyžování čeká na medaili z MS od roku 2015, kdy skončila Šárka Strachová v Beaver Creeku třetí ve slalomu.

Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44

Ester Ledecká se definitivně prosadila do světové špičky v rychlostních disciplínách a ve Val d´Isère se radovala z prvenství v super-G světového poháru. Pokud by nejlepší česká sjezdařka vybojovala na MS medaili, rozhodně by to pro nikoho nebylo překvapením, přestože bude mít spoustu skvělých soupeřek.

Mistrovství světa se koná v italském zimním středisku Cortina d´Ampezzo od 8. do 21. února. Rozdělovat se bude celkem třináct sad medailí. Komentátoři Eurosportu Dominik Kárník a Eva Kurfürstová doufají, že český i slovenský medailový úspěch zažijeme. Vysílání Eurosportu začíná 8. února v 11:00 na E2 alpskou kombinací. Bude medaile už v pondělí?

Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na oblíbenou sjezdovku, kde se stále zlepšuje
21/01/2021 AT 10:06
Alpské lyžování
Změny v programu Světového poháru v alpském lyžování
15/01/2021 AT 13:13