Čeští i slovenští diváci se mají na co těšit. Na sjezdovku totiž vyrazí jejich oblíbené favoritky – Ester Ledecká a Petra Vlhová. Obě patří ke stálicím předních příček v závodech světového poháru.
Petra Vlhová je dokonce v čele celkového pořadí SP a slovenské fanoušky dokáže zvednout z křesel podobně jako Peter Sagan. Zařazení rychlostních disciplín do jejího programu znamená, že Petra Vlhová sbírá více bodů a jde za ziskem velkého křišťálového glóbu. Ze světového šampionátu v roce 2019 bude Petra Vlhová obhajovat tři medaile. Zlatou v obřím slalomu, stříbro v kombinaci a bronz ve slalomu. České alpské lyžování čeká na medaili z MS od roku 2015, kdy skončila Šárka Strachová v Beaver Creeku třetí ve slalomu.
Ester Ledecká se definitivně prosadila do světové špičky v rychlostních disciplínách a ve Val d´Isère se radovala z prvenství v super-G světového poháru. Pokud by nejlepší česká sjezdařka vybojovala na MS medaili, rozhodně by to pro nikoho nebylo překvapením, přestože bude mít spoustu skvělých soupeřek.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Mistrovství světa se koná v italském zimním středisku Cortina d´Ampezzo od 8. do 21. února. Rozdělovat se bude celkem třináct sad medailí. Komentátoři Eurosportu Dominik Kárník a Eva Kurfürstová doufají, že český i slovenský medailový úspěch zažijeme. Vysílání Eurosportu začíná 8. února v 11:00 na E2 alpskou kombinací. Bude medaile už v pondělí?
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na oblíbenou sjezdovku, kde se stále zlepšuje
21/01/2021 AT 10:06