Méně než 500 dnů zbývá do zahájení Zimních olympijských her 2018 v Jižní Koreji. Tina Mazeová rozšířila tým expertů Eurosportu, v němž jsou trojnásobný olympijský vítěz biatlonista Michael Greis a polská skokanská legenda Adam Małysz.
Tina Mazeová může v roli experta Eurosportu čerpat ze svých rozsáhlých zkušeností ze světového poháru a dát divákům více nahlédnout do myslí sportovců v rozhovorech před a po závodech i ve svých taktických analýzách. Tina Mazeová: „Jsem nadšená, že se připojuji do rodiny Eurosportu a vděčná za příležitost, že mohu pokračovat v kariéře ve sportu, který miluji. Nic nenahradí vzrušení ze závodů na olympijských hrách a ve světovém poháru, ale začíná nová kapitola mého života. Doufám, že přinesu divákům nový pohled do závodního dění.“
Generální ředitel Eurosportu Peter Hutton: „Jsme hrdí na to, že je Eurosport domovem zimních sportů a nabízíme divákům mistrovství světa a světové poháry ve všech populárních zimních sportech. Vstup Tiny Mazeové do našeho týmu sportovních expertů dá fanouškům jedinečný pohled na lyžování na nejvyšší úrovni. Pro Eurosport je podpis Tiny Mazeové s ohledem na blížící se olympijské hry důležitý. Tina Mazeová je mimořádná osobnost, která se neobává vyjádřit svůj názor. A mluvím za všechny v Eurosportu, těšíme se na spolupráci s Tinou v nadcházejích měsících a letech.“
Alpské lyžování
Ester Ledecká se vrací na svou oblíbenou sjezdovku
02/12/2021 AT 11:05
Světový pohár v alpském lyžování odstartuje 22. října celou zimní sezonu na Eurosportu. I během nadcházející sezony upevní Eurosport svou pozici „Domova zimních sportů“, bude vysílat na 800 hodin živých přenosů od října až do dubna. Eurosport představí kompletní program světových pohárů v alpském lyžování, biatlonu a skocích na lyžích. Světové poháry v běhu na lyžích a severské kombinaci pokryje Eurosport na 95 procent. Celkem nabídne Eurosport 11 mistrovství světa a 7 světových pohárů v zimních sportech.
Každý víkend Eurosport zároveň představí magazín Wintersports Today, který shrne vše podstatné, co se událo ve světě zimních sportů. Diváci Eurosportu uvidí také všechny důležité události v krasobruslení, curlingu a rychlobruslení.
V červnu 2015 podepsaly Discovery Communications a Mezinárodní olympijský výbor dohodu, která dává Eurosportu exkluzivní televizní a multiplatformní práva v 50 zemích a teritoriích Evropy pro olympijské hry v letech 2018 – 2024 (ZOH Pchjongčchang 2018, LOH Tokio 2020, ZOH Peking 2022 a LOH 2024).
Tina MazeováSlovinsko, nar. 2. května 1983 ve Slovinském Hradciprofesionální debut: 2. ledna 1999Největší úspěchy: dvakrát zlato z OH v Soči 2014 (sjezd a obří slalom), mistryně světa 2011 (obří slalom), 2013 (super-G), 2015 (sjezd a kombinace), 26 vítězství ve SP, celková vítězka SP 2013.
Alpské lyžování
Úvodní sjezd SP alpských lyžařů v Lake Louise
26/11/2021 AT 13:17
Alpské lyžování
Ve finském Levi jedou alpské lyžařky úvodní slalomy sezony
18/11/2021 AT 15:21