„Trať je to pěkná, prudká, má komprese, zatáčky, všechno, co potřebuje. Mám to tady ráda,“ říkala včera po přípravě na start. Paradoxně ze šesti startů světového poháru tady čtyřikrát vypadla a dvakrát nepostoupila do druhého kola… (před dvěma lety dojela 37.).

I s číslem 56 by se tentokrát měla dát sjet relativně slušně, pokud se na ní neudělají tvrdé „seky“. Protože pořadatelé ji ještě včera prolívali vodou a stahovali. „Bude to hokejové hřiště, v noci má mrznout mínus osm,“ usmívá se Kateřina.

Přes vánoce si dala pár dní úplnou pauzu, koleno potřebovalo oddych a regeneraci. Čtvrteční slalom v Lienzu byl v plánu jen jako tréninkové zvykání na kopec. „Ale zase mě píchlo v koleni, byla tam tvrdá díra,“ komentuje vypadnutí v prvním kole závodu, kde už letos potřetí ve slalomu dominovala famózní americká lyžařka Michaela Shiffrinová.

Opravené křížové vazy zkrátka vyžadují svůj čas, ani osm měsíců po operaci nelze nic uspěchat. „Je to normální, noha si musí zvyknout. Jednou bolí, podruhé oteče, potřetí vydrží, nikdo neví, kdy a proč. Vyprávíme si o tom s holkami ze svěťáku, má to za sebou každá druhá. Přežiju to taky,“ netrápí se.

„Olympiáda je za dveřmi, nebylo na co čekat,“ ohlíží se k prvnímu ostrému testu v Courchevelu před Vánoci. „Vršku jsem se tam trochu lekla, bylo to ledové, hodně těžká trať. Ale pak už to šlo. Bohužel mě přetočila díra, vyhodila pod bránu a dál to už nešlo, moje chyba,“ hodnotí letošní premiéru.

Po drsném zásahu koleno bolelo. „Hodinu na mě pracoval fyzioterapeut. Na druhý den jsem zkusila vyjet do slalomu, ale při rozjetí nešlo zatlačit, noha mě nepodržela. Raději jsem si dala pauzu a pořádnou rehabilitaci v Praze na Olympu.“

Program po Lienzu ještě zvažuje. Další obří slalom světového poháru se z Mariboru, kde není vůbec sníh, přesouvá na 6. ledna do taktéž slovinské Kranjské Góry. „Tam to bývá vždycky pánský, ledový, těžký, na strmém kopci. Uvidíme, zda nebude lepší vydat se na Evropský pohár.“
Vysílání Eurosportu startuje přenosem 1. kola obřího slalomu žen v 10:15, druhé kolo začne ve 13:00. Eurosport zároveň vysílá i sjezd a slalom mužů do kombinace v Bormiu.
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Tomáš Nohejl
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42
Alpské lyžování
Poslední zkouška Ester Ledecké před mistrovstvím světa
29/01/2021 AT 09:44