„Udělala jsem kus práce, cítím se velmi dobře,“ říká po návratu z více než měsíčního pobytu v Copper Mountains v Coloradu. Tam především hodně trénovala, po volnějších jízdách postupně jezdila jako předjezdkyně závodů NorAm a v závěru se postavila po téměř osmiměsíční závodní pauze dvakrát na start obřích slalomů FIS.

„Nechtěla jsem se tím stresovat, přesto jsem byla hodně nervózní. Dala jsem první kolo a cítila se fajn. Pustila jsem se s odvahou i do druhého, ale chytila jsem díru a zbytek raději vypustila. Koleno mi trošku oteklo, ale je to v pořádku.“ První den zajela čtvrtý čas, den nato pátý, ale do druhého kola už nešla.

V Americe našla skvělé lyžařské podmínky, ale hodně náročné prostředí. „Strávili jsme měsíc ve třech tisících, lyžovalo se až ve 3 800 metrech. Počasí nám vyšlo, ale bylo tam velké sucho, pořád žízeň, po rychlých jízdách na odlišném sněhu spálené průdušky. Většinou jsme jezdily dva nebo tři dny a pak den nebo dva odpočívaly v Denveru v 1 600 metrech,“ popisuje čas, strávený společně se svojí tréninkovou partnerkou Terezou Kmochovou.
Mezi lyžováním hodně cvičila. „Vím sama, jak se uvolňovat, mám soubor cviků. Dělala jsem si sama tejpy, vezla jsem s sebou masážní válce.“ V jaké je tedy formě? „Samozřejmě to není jako loni touto dobou. Ale už se blížím tam, kde bych chtěla být. Věřím si víc, nejen tomu kolenu, ale sama sobě, abych to tam švihla do oblouku. Pořád mám rezervy na strmém kopci, ale to se časem dostane.“
Jako cíl vidí obří slalom světového poháru v Courchevelu ve Francii 19. prosince. „Bude to ostrý test. Musím to zkusit naplno, i když nemám tolik natrénováno, nesmím se bát díry. Mám svoje místo ve startovní listině někde okolo padesátky. Nemám žádné očekávání, ale moc se těším.“ ​Odtud by měla naskočit do obvyklého závodního kolotoče. Po Vánocích další světový pohár v Lienzu atd. až do korejského Pchjongčchangu.
Alpské lyžování
O víkendu startuje SP v alpském lyžování. I s Ledeckou
21/10/2021 AT 22:25
Vysílání Eurosportu ze SP v alpském lyžování: Ženy jedou o víkendu rychlostní disciplíny ve Francii ve Val d´Isère, v úterý obří slalom v Courchevelu, kde bychom měli vidět i Kateřinu Pauláthovou. Muži se představí už od pátku ve Val Gardeně, kde mají na programu super-G a sjezd, v neděli a v pondělí startují ve středisku Alta Badia, postaví se na start obřího slalomu a paralelního obřího slalomu. Závody budou komentovat Dominik Kárník, Ondřej Krátoška, Zdeněk Míka a Eva Kurfürstová.
Tomáš Nohejl
Alpské lyžování
Vyhraje Petra Vlhová SP? Tento týden budeme znát odpověď
16/03/2021 AT 10:31
Alpské lyžování
Mistrovství světa v alpském lyžování – Ledecká a Vlhová mezi favoritkami
06/02/2021 AT 09:42